NogometČETVRTI RANG

Samo je vodeći dvojac ostvario više pobjeda u gostima od Neretve, Neretvanac sad ima isto pobjeda kod kuće i u gostima, Lapad nije uspio

17. travnja 2024. - 19:18

24. KOLO

Srijeda, 17. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Zadar 0:3, Unešić: Zagora – Hrvatski vitez 3:1, Makarska: HRNK Zmaj – Omiš 0:0, Biograd na Moru: Primorac BNM – RNK Split 1:2, Sinj: Junak – Vodice 5:4, Opuzen: Neretvanac – Uskok 2:1, Kaštel Gomlica: GOŠK (KG) – Kamen 2:1, Mravinci: Sloga – Neretva 0:2.

Neretva i Neretvanac su pobijedili, Metkovci su to uspjeli u gostima, Opuzenci na svojoj Podvornici, a na Lapadu prekinut je niz GOŠK Dubrovnik 1919. nakon što ga je preuzeo Marko Pinčić. Dobio je prethodne tri utakmice kod kuće pod njegovim vodstvom, ne i četvrtu. Zadar je bio bolji, te je on nastavio svoj niz. Ne zna za poraz od 21. listopada i 10. kola. Ovo mu je četrnaesta utakmica za redom kako osvaja bod(ove).

Neretvanac je dobio na svom terenu Uskoka 2:1, vodio je 2:0 (Nikola Krešić 27. i Ivan Zubac 71. minuta, za Uskok Zvonimir Teklić u 73. minuti). Njegova četvrta domaća pobjeda, isto ih je ostvario i u gostima. Neretva je svladala Slogu u Mravincima s 2:0 (Fran Ćavar u 22. i Antonio Raguž u 76. minuti). Metkovski ‘plavo bijeli‘ su ostvarili petu gostujuću ovosezonsku pobjedu, samo su od njih po tome uspješnija dva vodeća sastava lige, Zagora, koja je ostvarila sedam pobjeda, te Zadar, koji ima osam pobjeda na strani. Osma je ova današnja u Dubrovniku, izborio je na Lapadu u utakmici u kojoj je domaćin imao prvi veliku priliku. Potom je sve išlo goste. Kakav je prekrasan pogodak postigao Kristijan Jurić u 43. minuti. Potegao je iz daljine, lopta je otišla u gornji desni kut Dalibora Kristića, koji je nakon između prva dva pogotka Zadra imao dvije velike obrane. Zadar je poveo u 14. minuti. Strijelac je bio Antonio Jakir. Konačnih 3:0 potpisao je svojim drugim pogotkom Jurić.

USKORO SLIKOVNICA UTAKMICA GOŠK DUBROVNIK 1919. - ZADAR 0:3

Ovo je šesti domaći poraz dubrovačkog sastava, on i Sloga su najviše puta ove sezone ostali praznih ruku kod kuće. Inače, jedini neporaženi sastav na svom terenu je ove sezone Junak, koji je od dvanaest utakmica dobio osam, a četiri odigrao neodlučeno, dok u gostima najmanje poraza ima Zadar (dva).

Dubrovačkom sastavu ovaj put nisu na ruku išli rezultati izravnih konkurenata u borbi za ostanak. RNK Split je uzeo sva tri boda u gostima, svladao Primorac u Biogradu na Moru, a u Makarskoj je HRNK Zmaj bogatiji za bod nakon ogleda s Omišom

POREDAK

1. Zagora 56 bodova (64:24), 2. Zadar 55 bodova (64:23), 3. Junak 44 boda (51:29), 4. GOŠK (KG) 41 bod (41:28), 5. Hrvatski vitez 37 bodova (40:29), 6. Omiš 37 bodova (30:34), 7. Neretva 34 boda (49:45), 8. Primorac (BNM) 33 boda (31:26), 9. Uskok 31 bod (30:32), 10. Neretvanac 31 bod (31:40), 11. Vodice 29 bodova (42:46), 12. Sloga 28 bodova (29:39), 13. Kamen 24 boda (25:50), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (14:45), 15. RNK Split 20 bodova (29:57), 16. HRNK Zmaj 17 bodova (22:45).

25. KOLO

Subota, 20. travnja, Metković: Neretva – GOŠK (KG), Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac, Klis: Uskok – Junak, Vodice: Vodice – Primorac (BNM), Split: RNK Split – HRNK Zmaj, Omiš: Omiš – GOŠK Dubrovnik 1919., Zadar: Zadar – Hrvatski vitez, nedjelja, 21. travnja, Mravince: Sloga – Zagora.

28. travanj 2024 18:14