StoryEditorOCM
ForumNESREĆA POZNATOG HDZ-OVCA

Vaso Brkić se u Ilici zabio automobilom u tramvaj! Hitno prebačen u bolnicu

Piše Hajdi Karakaš Jakubin /Jutarnji list
6. srpnja 2017. - 22:04
8891601

Pod još uvijek nerazjašnjenim okolnostima Milijan Brkić, potpredsjednik Hrvatskog sabora, te zamjenik predsjednika HDZ-a, automobilom se sudario sa ZET-ovim tramvajem linije broj 11 u četvrtak oko 18:35 sati na križanju Ilice i Medulićeve. Sudaru je svjedočio i fotoreporter Cropixa, a prema prvim informacijama s mjesta događaja 47-godišnji Brkić je sjedio za upravljačem Audija A6 zagrebačkih oznaka.

Je li u pitanju neopreznost ili, pak, nešto drugo što je dovelo do nesreće pokazat će se tijekom policijskog očevida koji je u tijeku. Policiji će, doznajemo, pomoći i snimke nadzornih kamera iz samog tramvaja kao i onih na okolnim zgradama, ne bi li se što preciznije rekonstuirao cijeli tijek naleta, ali i utvrdila Brkićeva brzina kretanja, kao i odgovornost.

Kolima Hitne pomoći prevezen je u obližnji KBC Sestre milosrdnice na sanaciju ozljeda čija se kvalifikacija još uvijek utvrđuje, baš kao što se čeka i analiza krvi je li Brkić bio, eventualno, pod utjecajem alkohola.

- Često auti neoprezno ulijeću iz Medulićeve ulice u Ilicu dok skreću u lijevo gdje je dozvoljen smjer kretanja, no još veću neopreznost znaju pokazati oni vozači s propusnicama koji imaju dozvolu za skretanje u desno prema Frankopanskoj. Sam sudar nisam vidjela jer sam bila zauzeta s mušterijama. Čulo se tzv. trubljenje tramvaja prije udarca, ali to je zvuk na koji se više ni ne obaziremo mi koji tu radimo u blizini jer i vozači i pješaci neoprezno idu gdje su si naumili bez da se pritom uvjere u vlastitu sigurnost – rekla je za Jutarnji list jedna od djelatnica iz obližnje trgovine.

Prodavačica s druge strane ulice, pak, je samo ispričala da je "čula krš i lom, i da su neki od ljudi u tramvaju digli ruke, valjda od udarca koji je 'zaljuljao' tramvaj".

Tek je onda, opisuje nam, otišla vidjeti zašto tramvaj stoji i dalje.

- Neki su potrčali prema autu. Nije dugo trebalo da dođe i Hitna pomoć. Kasnije su mi rekli da su vozaču pomagali sami djelatnici Hitne da ga iznesu van. U takvim slučajevima od udarca nikad ne znaš što ti je povrijeđeno. Gospodin u autu je bio totalno blijed. Mislim da mu je pozlilo i prije udara. Pa pogledajte kakva je vani sparina. Tek kad ga je Hitna odvezla, mušterije su mi rekle da je to onaj bivši MUP-ovac i aktualni političar – opisala je vlasnica jednog obrta.

- Vozač je izašao iz auta van ležerno obučen. U nekoj crnoj majici kratkih rukava i bež hlačama. Telefonirao je i djelovao zabrinuto. Uz njega je stajao policajac i promatrao sve. Ljudi su fotografirali sudar svojim mobitelima i točno se vidjelo da je vozaču nelagodno. Inače na tom raskrižju prometni redar regulira promet kad je velika gužva, no opet onaj tko dolazi iz Medulićeve na Ilicu mora stati. Postoji ogroman znak stop. I tramvaj ima prednost. Netko je doviknuo da je to neki političar, no ja ga nisam prepoznala jer mi je njegovo lice ipak bilo presitno, zaključuje stanarka zgrade u Medulićevoj.

24. travanj 2024 19:44