Pobjeda u zadnjim sekundama, hattrick Vlatka Blaževića!

21. ožujka 2017. - 22:31
zmaj_zadar7-180317

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Krišto (Split).

ZADAR – NERETVA 3:2

Strijelci: 0:1 Jerković (11), 1:1 Blažević (42), 2:1 Blažević (72-11m), 2:2 Jerković (77), 3:2 Blažević (90-11m).

Najbolji igrač: Vlatko Blažević (Zadar).

ZADAR: Gluić, Šimurina, Taokić, Blažević, Župan, Pantalon (od 46. Gagula), Terkeš (od 81. Brlić), Pedišić, Bubnjar (od 76. Colić ), Viduka, Jurjević.

NERETVA: Pavlović, D. Marić, Tipurić, Kuran, Glavan, Bubalo (od 46. Brečić), Balinović, Vranjić, Jerković (od 84. Vasilj), Ćorić (od 63. M. Marić), Tomas.

Domaćin je od prve minute u susret ušao borbeno te je već do devete minute imao četiri prigode, Bubnjar dvije te po jednu Jurjević i Blažević, ali rezultat se nije promijenio.

Zato je u 11. minuti najstariji igrač susreta Frane Jerković zabio zgoditak za Neretvu. Jednu brzu kontru izveo je po desnom boku Balinović i centrirao u peterac. Jerković je bio sam i "naklonom" glave prešao u vodstvo.

Sve do 42. minute domaći su lomili goste kad je Blažević na asistenciju Bubnjara, koji je sa lijeve strane ubacio u sredinu kaznenog prostora, poravnao na 1:1. S nerješenim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku su Zadrani opet dominantni, no tek u 72. minuti prelaze u vodstvo, nakon što je Jerković u kaznenom prostoru srušio Jurjevića siguran realizator bio je Blažević.

Mat u tri poteza za poravnanje Neretve zbio se u 77. minuti kada je Kruran ubacio dugu loptu, prihvatio je Balinović koji poslužuje Jerkovića za 2:2.

U smiraj utakmice, igrala se treća minuta produžetka, rukom je u kaznenom prostoru gostiju igrao Kuran, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran egzekutor bio je ponovi Vlatko Blažević za velika tri boda Zadra.

23. travanj 2024 23:52