SportPRIMORAC SPREMNO DOČEKAO OMIŠ

Odlični ​Malčić donio tri boda!

25. ožujka 2017. - 21:42
Zeljk

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 150. Sudac: Mišo Krešić (Metković) 7,5.

PRIMORAC – OMIŠ 1:0

Strijelac: 1:0 Malčić (8). Najbolji igrač: Željko Malčić (Primorac). Crveni karton: Marko Bandov (Omiš) u 88. minuti (psovanje suca).

PRIMORAC: Rogić (7), Brzoja (7), Colić (7), Marković (7), Malčić (7.5), od 88. (Katuša-), Ješe (7), Vodopija (7) (od 65. Bačkov-), Erlić (7), Zubčić (7), Jančić (7), Bajić (7,5) (od 80. Perica-).

OMIŠ: Škorić (7), Sedlar (6), Popović (6), Vukoja (5,5), Tomaš (6), Koštić (5,5) (od 65. Bandov-), Puljić (6), Čobanov(6) (od 59. Vučemil-), Bilić (6), Vrkić (6), Ćosić (6). Trener: Goran Pekas 5,5.

Igrači Primorca u susret su ušli poletno, borbeno i potpuno napadački pa već u prvim minutama stvaraju prigode. Svoju dominaciju ostvaruju zgoditkom u osmoj minuti kada je jedan faul sa lijeve strane izveo Željko Malčić gađajući drugu stranu vratiju Škorića te pogodio za vodstvo. Gol koji se rijetko viđa bio je nagrađen dugotrajnim aplauzom.

Nakon vodstva domaći imaju terensku inicijativu, bolji su, no Omiš povezuje redove i prijeti preko Vrkića i Ćosića, ali bez realizacije. Treba istaći nekoliko odličnih prodora i prigoda koje nisu uspjeli pretvoriti u zgoditke, Erlić u 18., Colić u 43. te Vodopija u 54. minuti.

Pred kraj susreta domaći vratar je izvrsno reagirao u dva navrata: prvo je zaustavio loptu Puliću u 41. potom i Biliću u 70. minuti. Domaćini međutim igraju organizirano, a iz takve igre Martin Bačkov stvara dvije prigode, ali rezultat ostaje na 1:0, velika tri boda za Biograđane.

Trener Elvis Brajković nije imao pravo voditi momčad, umjesto njega Primorcem su s klupe odlično "navigavali" sportski direktor Leo Šarić i trener Radenko Šimunov.

25. travanj 2024 18:48