SportMITING DALMATINSKE ATLETSKE LIGE ZA MLAĐE I STARIJE KATEGORIJE

Pregršt odličja za AŠK-ovce iz Zadra!

Piše Ivica Gjergja
26. ožujka 2017. - 17:20
atlet33

Članovi Atletskog športskog kluba Zadar odlično su otvorili sezonu. Nastupivši u Splitu na II mitingu Dalmatinske atletske lige u konkurenciji 150 atletičara iz sedam klubova atletičari Ašk-a Zadar su u konkurenciji mlađih i starijih kadeta osvojili ukupno 12 medalja od čega 4 zlatne, 3 srebrene i 5 brončanih. Pak u konkurenciji juniora i seniora osvojili po 3 prva, 3 druga te 3 treća mjesta postigavši pri tome nekoliko novih osobnih rekorda.

Tako je među mlađim kadetima na 60 m Dominik Srzentić osvojio treće mjesto i brončanu medalju istrčavši 8,56 sekundi što je njegov novi osobni rekord. U bacanju kugle ( 3 kg ) Antonio Čalušić je rezultatom 8,56 m , osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Drugo mjesto i srebrenu medalju u skoku udalj je osvojio Luka Buljat s 4,60 m. U konkurenciji kadeta najbolje rezultate su postigli na 100 m Roberto Čakarun 3. mjesto s 13,02 sekunde što je njegov novi osobni rekord. U skoku uvis dvostruka pobjeda je pripala članovima Ašk- a Zadar. Lovre Čulina je odličnim skokom od 180 cm osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, čime je za 6 cm više postigao svoj novi osobni rekord na otvorenom. Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojio je Adrian Dražina skočivši 170 cm.

Štafeta Ašk- a Zadar na 4 x 100 m osvojila je prvo mjesto s rezultatom 50,36 nastupivši u sastavu: Leo Sikirić, Adrian Dražina, Josip Vrsaljko i Roberto Čakarun. Martin Jurlina je na 1000 m osvojio 3. mjesto s rezultatom 3,21,01 , njegov novi osobni rekord. Kod kadetkinja na 100 m Antonia Dušević je osvojila 1. mjesto (12,98 sekundi), u bacanju kugle (3.kg) hicem od 10,25 m Kata Peša je osvojila 1. mjesto, štafeta Ašk- a Zadar 4x100 m u sastavu: Paola Sorić, Larisa Vekić, Mia Vučemilović, Antonia Dušević je osvojila drugo mjesto s rezultatom 54,0. Na 600 m Tina Marasović je osvojila 3. mjesto (2.00,05). Na 100 m kod seniora prva tri mjesta su osvojili članovi Ašk- a Zadar. Mate Mišković 1 mjesto (11,70sekundi ), Ivan Mišković drugo mjesto 11,85 sekundi a Toni Žmikić treće mjesto (11,96 sekundi). U skoku uvis Jakov Zurak je osvojio drugo mjesto ( 190 cm ). U troskoku kod juniorki Tea Smokrović je osvojila prvo mjesto skočivši u petoj seriji odličnih 11,53 m, što je njen novi osobni rekord na otvorenom.

Odličnu trku je istrčala Anđela Zelić na 200 m, i s rezultatom 27,99 sekundi zauzela prvo mjesto postigavši pri tome novi osobni rekord. U troskoku ema Bacalja je osvojila drugo mjesto ( 10,89 m ), a u skoku udalj Tea Smokrović je osvojila drugo mjesto ( 5,29 m ), što je njen novi osobni rekord.

-Zadovoljni smo ostvarenim u Splitu. Još jednom se dokazalo da imamo mladež i da samo pravilnim permanetnim i konstantnim radom može se do dobrih rezultata, a to mi i činimo, očevidno zadovoljan ostvarenim kazao nam je trener Ivica Šola.

26. travanj 2024 01:41