SportU SPLITU ODRŽAN MEĐUNARODNI ATLETSKI USKRŠNJI MITING

Za AŠK Zadar 19 odličja!

9. travnja 2017. - 18:46
IMG-20170409-WA0007

Na atletskim terenima stadiona u Parku mladeži u Splitu održan je tradicionalni atletski Uskršnji miting. Na mitingu je je nastupilo preko 250 natjecatelja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Belgije, Danske i Finske, a među njima i 33 članova Atletskog športskog kluba Zadar.

Pod vodstvom trenera Ivice Šola, Predraga i Tomislava Saratlije, atletičari AŠK- a Zadar postigli su odlične rezultate, osvojivši ukupno 19 odličja od čega sedam zlatnih, devet srebrenih i tri brončane.

Tako su u konkurenciji mlađih kadeta srebrene medalje su osvojili na 60 m Dominik Srzentić (8,31 sekundu, novi osobni rekord), te Luka Buljat na 200 m (28,40 sekundi). U konkurenciji kadeta na 300 m Josip Vrsaljko je osvojio zlatnu medalju istrčavši 41,22 sekunde, na 100 m Roberto Čakarun je osvojio srebrenu medalju s 12,86 sekundi, što je njegov novi osobni rekord. Leo Sikirić je osvojio brončanu medalju (13, 15 sekundi, novi osobni rekord). Na 600 m Martin Jurlina je osvojio brončanu medalju (1,50,34).

Među kadetkinjama zlatne medalje su osvojili u skoku udalj Paula Sorić (5,01 m) njen novi osobni rekord, te Antonia Dušević na 100 m (12,95 sekundi). Dvije srebrene medalje osvojila je Kata Peša u bacanju kugle (3 kg) rezultatom 10,47 m njen novi osobni rekord, i u bacanju koplja ( 500 g ) 30,67 m.

U konkurenciji seniora u skoku uvis Jakov Zurak je osvojio zlatnu medalju preskočivši 193 cm. Na 100 m Mate Mišković je osvojio zlatnu medalju s odličnih 11,32 sekunde, njegov novi osobni rekord. U troskoku Ivan Mišković je rezultatom 14,20 m osvojio zlatnu medalju. U troskoku Tea Smokrović je osvojila brončanu medalju skočivši 10,72 m. Srebrne medalje su osvojili na 400 m Lara Merlo (1.04,09), njen novi osobni rekord. Na 200 m odličnu utrku je istrčala Anđela Zelić i s rezultatom 27, 58 sekundi što je njen novi osobni rekord i osvojila srebrenu medalju.

U konkurenciji limačica (2008 godište) Katarina Madžar je na 60 m osvojila srebrenu medalju (9,66 sekundi), a u skoku udalj osvojila je zlatnu medalju skočivši u zadnjoj seriji 3,75 m. U konkurenciji limača (2007 godište) na 60 m Lukas Milanja je osvojio brončanu medalju s rezultatom 10,21 sekundu.

– Ostvarenim u Splitu možemo biti zadovoljni. Još jednom se pokazalo da se samo angažmanom, treningom i konstantnim pripremama mogu osvajati osobni, ali i svi drugi rekordi i rezultati. S osvojenih 19 odličja smo u potpunosti zadovoljni - kazao nam je trener Ivica Šola.

20. travanj 2024 02:38