SportŽENSKI NOGOMETNI SUSRET U KINI

Yang Li udvostručila prednost početkom drugog poluvremena

14. travnja 2017. - 23:16
rijeka_zadar24-310814

U prijateljskima utakmicama u dalekoj Kini, Hrvatice su s izbornikom Zadraninom, Božidarom Miletićem, oba puta poražene. Kineskinje su u prvom susretu rano povele nakon samo šest minuta igre preko Wang Shuang, a tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do sudačke nadoknade, kada je Wang Shanshan postavila konačnih 2:0.

Hrvatske su nogometašice potom odradile i drugi prijateljski dvoboj s domaćom reprezentacijom koja je u Jiaxingu opet bila bolja rezultatom 2:1. Nakon 13 minuta igre, Bošnjak je postigla autogol, a Yang Li udvostručila je prednost Kine početkom drugog poluvremena. Poraz Hrvatske ublažila je Nevrkla u sudačkoj nadoknadi susreta.

Prema poretku Fife, Kina je proteklih godina među 15 najboljih ekipa na svijetu, a na prošlom je SP igrala je u četvrtfinalu gdje je minimalno poražena kontra kasnijeg prvaka, SAD-a.

KINA - HRVATSKA 2:0 (1:0)