SportPK JADERA NA DVA NATJECANJA UZELA 19 MEDALJA

Lovre Jerak najbolji - osvojio je pet zlatnih medalja!

27. travnja 2017. - 14:09
pkjadera

Mlađi kadeti i početnici PK Jadere po prvi put su nastupili na „Korkyra" mitingu koji se održao na 25 m bazenu u Korčuli. Oni su, njih 16, pod vodstvom trenera, Ante Džaje, profesora i Edgara Nimca, doplivali do pehara i 12 medalja od čega su „uzeli" 6 x zlato, 3 x srebro, 3 x bronca, te ostvarili niza osobnih rekorda.

Najuspješniji natjecatelj bio je Lovre Jerak (05), koji je osvojio pet zlatnih odličja i dobio pehar za najuspješnijeg bnatjecatelja A i B kategorije. Može se slobodno reći da su bili briljantni njegovi nastupi, u svim disciplinama je svojom plivačkom tehnikom redom osvajao discipline: 100 m leđno (1:16.47), 100 m slobodno (1:07.25), 50 m leptir (31.92), 100 m prsno (1:25.23) i u najdužoj dionici programa 200 m slobodno (2:30.85).

U kategoriji početnika do cijele palete medalja je doplivao Dominik Duje Spahija (08). Zlatnu medalju je osvojio u disciplini 50m leđno (42.92), do srebra je stigao u disciplini 50 m slobodno (38.61), dok je brončanu medalju osvojio u disciplini 100 m mješovito (1:42.17). Mlađa kadetkinja Ema Krstić (06) je doplivala do dvije medalje, srebro je osvojila u disciplini 200 m slobodno (2:36.55), dok je do brončane medalje stigla u disciplini 50 m leptir (36.90). Po jednu medalju su osvojili i mlađi kadet Diego Bajlo (05) koji je u disciplini 200 m slobodno s vremenom 2:32.26 doplivao do srebrne medalje, dok je Rita Herceg (07) do brončane medalje stigla u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:41.79.

Na natjecanju su nastupili: Diego Bajlo, Stjepan Baraba Čulina, Roko Grgić, Rita Herceg, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Ema Krstić, Dominik Paleka, Melanie Pavlović, Vito Petani, Dominik Duje Spahija, Marko Spahija, Frane Surać, Anđelo Šabić, Roko Zubčić, Aneta Zurak.

SA 16. PLIVAČKOG MITINGA ZPK 2017 ZAGREB, SEDAM ODLIČJA Sedam članova PK Jadere nastupilo je u Zagrebu na 50 m bazenu Utrina, gdje je održan 16. Plivački miting ZPK 2017. Na ovom natjecanju trener Marijana Čuline, profesor vodio je sljedeće plivače: Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Dorijan Marin, Andrija Smolić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić, koji su osvojili isti sedam medalja i to 1 x zlato, 2 x srebro i 4 x broncu, te isplivali norme za ljetno Prvenstvo Hrvatske.

Mlađi junior Sandro Barić (01) je doplivao do dvije medalje, jedino zlato na ovom natjecanju osvojio je u disciplini 50 m prsno s vremenom 32.16, dok je do srebra doplivao u disciplini 100 m prsno (1:11.17). U istoj kategoriji do tri medalje je doplivala Tonka Krstić (03); srebro je osvojila u disciplini 400 m mješovito (5:24.00) dok je brončane medalje osvojila u disciplinama 200 m mješovito (2:35.61) i 200 m leptir (2:32.23). Po jednu brončanu medalju su osvojili Ellena Šušteršić (03) u disciplini 50 m slobodno (29.02) i Duje Grgić (01) u disciplini 100 m leptir (1:02.62).

Do normi za ljetno Prvenstvo Hrvatske doplivali su: Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Andrija Smolić, Mateo Škalec i Ellena Šušteršić.

-U potpuno sti smo zadovoljni prezentaciom plivanja naših mladih članova, a posebno se istakoa Lovre Jerak koji je bio najuspješniji osvojivši pet zlatnih odličja. Dečko iz dana u dan sve više napreduje jednostavno njegov maran i predan rad dolaze na naplatu. Četitke svim jer su ih rezultatima zaslužili, kazao nam je trener Ante Džaja, profesor.

25. travanj 2024 13:29