SportSJAJAN USPJEH NAŠEG WINDSURFERA

Luka Mratović osvojio 2. mjesto na svjetskom natjecanju Grand Prix Austria 2017 IFCA!

Piše M.K.
12. svibnja 2017. - 10:27
luka-kosljun3

Naš profesionalni jedriličar na dasci (windsurfer) i olimpijac Luka Mratović, osvojio je 2. mjesto na svjetskom natjecenju Grand Prix Austria 2017 IFCA. Natjecao se u windsurfing disciplini slalom koje se održalo na jezeru Neusiedler u Austriji pod organizacijom IFCA saveza. Na natjecanju su učestvovala i velika svjetska imena iz više disciplina jedrenja na dasci, poput Amada Vrieswijka, Marca Langa i Vincenta Langera. Uz Luku su za Hrvatsku nastupili Ante Berlengi i Darko Antunović koji su osvojili odlično 12. i 14. mjesto. Kako je to sve proteklo, ispričao nam je Luka:

"Odluka da se ide u Austriju je pala na Pelješcu na treningu kad je Darko Antunović reka da bi volio ići na regatu. Bilo je još jedno mjesto u kombiju i Ante Berlengi je rekao da će ići i tako smo krenili, prvo na Pag napraviti trening na jako jugo kod prijatelja Šime Gligore di smo se navozili i lipo zabavili sa ekipom iz Karlovca i Zagreba.Rano ujutro smo krenili put Austrije, stigli tamo popodne oko 3, smistili opremu u boxove i sve pripremili za prvi dan regate. Prvi dan regate je prognoza bila ok, ali je regatni odbor odlučija odma otkazat jedrenja za taj dan šta se nije pokazala najbolja odluka.  Sljedeće dane smo proveli čekajući na kopnu. Sva sreća, dosadu smo mogli ubijat gledajući tow-in Freestyle show. To je disciplina u kojoj dasku vuče jetski i onda windsurfer kad postigne dovoljnu brzinu pusti konop i skoči neki trik. Dok smo čekali start Slaloma vozio se foil, to je nova disciplina u kojoj daska konstantno lebdi nad morem. Velika prednost i potencijal te discipline je šta je potreban manji vitar nego kod slaloma... I tako smo proveli tri dana čekajući na kopnu. Zadnji dan je napokon doša vitar i regate su počele. U početku se nisan osjeća najsigurnije u jezeru jer se osjeti razlika slatke i slane vode, ali san se brzo privika i počea bolje vozit. U kvalifikacijskim trkama prva četvorica idu naprid i to sam prolazia bez prevelikog rizika i u finalu stisa do kraja i završio dva finala na drugom mistu iza aktualnog svijetskog prvaka Vincenta Langera i ispred mnogih profesionalnih slalomaša. Završia sam regatu na drugom mistu tako da san jako zadovoljan prvom regatom sezone. Naši predstavnici su pokazali odličnu formu, Ante Berlengi je završia regatu na 12-om, a Darko Antunović na 14om mistu. Sve u svemu jako uspješna regata za nas. Jedva čekam sljedeće regate i nove izazove."

20. travanj 2024 12:53