Sport13. NATJECANJE U GRAND PRIX "SVETI MIHOVIL" U ŠIBENIKU

Devet odličja za PK Zadar!

11. listopada 2017. - 12:33
zajednička

U organizaciji PK Šibenik na bazenu Crnica u Šibeniku je održano 13. natjecanje mini grand prix Sveti  Mihovil, na kojem su se natjecali kadeti i mlađi kadeti. Natjecanje je organizirano po zadanom programu u tri kategorije: kategorja  A plivačice 2005 i plivači 2004 god., kategoprija B plivačice 2006 i plivači 2005 god te kategorija C plivačice 2007 i mlađi i plivači 2006 i mlađi.

Za PK Zadar plivalo je ukupno 36 plivačica i plivača i to u konkurenciji od ukupno 409 prijavljenih natjecatelja iz 21 kluba iz Hrvatske i jednog kluba iz BIH. Plivači „Zadra“ odradili su odličan ulazak u sezonu sa sjajnim pomacima rezultata, a njih pet osvojili su devet odličja. Najuspješnija plivačica bila je mlađa kadetkinja Lucija Klasić koja je osvojila medalje u sve 4 discipline u kojima je nastupila: zlato na 800 m slobodno (11:15.50), zlato na 200 m delfin (3:03.92), srebro na 400 m mješovito (6:09.94) i broncu na 100 m delfin (1:21.34). Kod plivačica kategorije A najuspješnije su bile kadetkinje Mia Klasić sa broncom na 200 m leđno (2:34.58) i Ivana Radović koja je osvojila broncu na 100m slobodno (1:04.47). Mia je zauzela i sedmo mjesto na 200 m mješovito i 100 m slobodno, Ivana peto mjesto na 100 m prsno (1:24.23).

Kod plivača u A kategoriji najbolji je bio Roko Šango, srebreni na 200  m leđno (2:24.33) , 5. na 400 m slobodno (4:40.96) a u B kategoriji Mihovil Kozulić, srebreni na 200 m leđno (2:32.22) i srebreni na 100 m leđno (1:11.82). Na 400 m slobodno Mihovil je bio 4. sa 5:00.66.
Odlične rezultate i plasmane plivali su i: Toni Perović, 4.na 100 m prsno (1:23.86), Anja Vulin, peto mjesto na 200 m leđno (2:35.13) i 6. na 400 m slobodno, David Radeka peti na 200 m delfin , Erik Perović šesti na 400 m slobodno, a u najbržih 10 ušli su Ivan Klanac, Adrian Šaponja, Leon Patrk i Marcela Lovrović.

Pored njih za PK Zadar su nastupilii: Dina Volarević, Nera Jurjević, Emanuela Gulan, Gabriela Gulan, Korina Miletić, Loris Lapčić, Mara Šestan, Nora Stipanov, Tonka Letinić, Ana Knežević, Dunja Krpina, Antea Grgin, Katarina Kozulić, Lara Katačić, Vjeko Omelić, Jakov Čerina, Leon Rupnik-Buterin, Niko Škarpona, Rafael Utković, Tibor Harapin, Luka Barešić, Lovre Dellavia i Petar Jukić a ekipu su pratili treneri Danijela Kurtin i Ivan Karavida, profesori.

- Zadovoljni smo ostvarenjima na prvom ovogodišnjem grand prix izdanju održanom u Šibeniku s osvojenih devet odličja. Iskazale su se sestre Klasić, a poglavito Lucija koja je u sve četiri discipline osvojila odličja, kazala nam je trenerica Danijela Kurti.

Idući mini GP je najposjećenije mini GP natjecanje u Hrvatskoj kojemu je domaćin PK Zadar. Riječ je o 9. mitingu Sveti Krševan u studenom, a iduće natjecanje za mlađe juniore i starije plivače „Zadra“ je GP Jadran u Splitu 21. i 22. listopada.

26. travanj 2024 17:34