ZADAR – Dvorana "Jazine". Gledatelja: 500. Suci: Jovović, Prpić, Jurković.

Jazine Arbanasi – Šibenik 36:72 (11:16, 6:16, 12:21, 7:19)

JAZINE-ARBANASI: Gulam, Alston (4), Butorac (1), Bučaj (8), Škara, Ivanov, Zrnić (14), Dražović (2), Fodor (5), Kovačević, De Woods (2), Jurjević.

ŠIBENIK: Radovčić (3), Šarić (8), Vitali (18), Gulin (2), Bašić (14), Bundović (8), Pandurić (9), Jelić, Mileković (5), Nakić (4), Klepo, Paić (1).

Slika, ton i glazba u aranžmanu "Funcuta" (ponekad više nego vulgarno op.p.) te krajnji rezultat, sve je otišlo na stranu Šibenika, koji se u drevnoj zadarskoj dvorani lako obračunao s momčadi Jazine Arbanasi.

Istina, u početnom siromaštvu igre i rezultata, prvi su nešto bitniji iskorak napravili domaćini. Ali im je "plus na računu" ubrzo okrenuo prema ozbiljnom "minusu", jer je igra Zadrana bila bez glave i repa!

Otuda i više nego naglo nestajanje "žute podmornice", kako im tepaju bliski navijači, koje se ponajviše zrcalilo kroz omjer 65:32 u korist gostiju u 35. minuti.

Ili, Jazine su do prvih poena u zadnjoj četvrtini došli nakon pet minuta "bez zraka"! Na koncu se postavilo pitanje je li ikad manje koševa zabila neka zadarska momčad koja je bila domaćin u Jazinama, neovisno o razredu natjecanja?

Kroničari su zaključili: "Ma kakvi"!

27. travanj 2024 04:10