SportFOTO: ZAVRŠEN HUMANITARNI TURNIR BENKOVAC 2017.

CB Corto pred punom dvoranom bolji u finalu od 4Asa!

Piše Marko Ledenko Mane
25. prosinca 2017. - 15:27

U subotu pred oko tisuću gledatelja završen je humanitarni Božićni malonogometni turnir Benkovac 2017. Školska dvorana u Benkovcu bila je popunjena do zadnjeg mjesta, tražila se karta više jer sve ekipe koje su se plasirale u finalnu večer bile su veliki mamac da dvorana bude puna kao šipak.

Sve finalne utakmice u svim kategorijama pružile su vrhunski nogomet, bila je to malonogometna večer za pamćenje. Croatia Stankovci i Velebit u dječjem finalu odigrali su vrhunsku utakmicu gdje se ginulo za svaku loptu, puno lijepih akcija i uzbuđenja. Croatia Stankovci tijekom cijele utakmice bila je bolji protivnik te su zasluženo pobjedili Velebit i osvojili turnir.

U finalu veterana stari znanci Puntamika i Tin odigrali su veliku utakmicu koja je morala završiti izvođenjem šesteraca. Nekadašnji veliki igrači koji su harali ovim prostorima opet su pokazali svoju kvalitetu i publika ih je nagradila velikim ovacijama na kraju utakmice. U ruletu šesteraca Puntamika je bila uspješnija i zasluženo su osvojili veteranski turnir.

Veliko benkovačko finale seniora, starih ljutih rivala Benkovca cb Corto i 4 Asa gledatelji su s nestrpljenjem očekivali, znali su da šećer dolazi na kraju i da će to biti vrhunska utakmica. Benkovac u prvih pet minuta otvara dobro i stvara tri odlične prilike, ali odlični vratar Asova Jarmanović sve brani. Asovi u par navrata opasno prijete, ali iskusni vratar Tokić također maestralno brani svoja vrata. Prvo poluvrijeme završava bez pogodaka iako je bilo puno prilika.

Drugo poluvrijeme jedni i drugi otvaraju oprezno, svjesni da jedan gol može biti presudan za konačnu pobjedu. Asovi u jednoj akciji griješe i najbolji igrač turnira Ivan Žilić-Tafra krade loptu protivniku, brzo pronalazi Orlovića koji sjajno proigrava Kulaša kojem nije bilo teško uklizati na drugoj stativi i pogađa za vodstvo Benkovca 1:0. Nakon toga Asovi kreću u žestoke napade i takva igra urodila je plodom jer Josip Majić pravom bombom dvije minute prije kraja pogađa same rašlje i poravnava na 1:1.

Pristupilo se ruletu šesteraca gdje je Benkovac cb Corto bio uspješniji i zasluženo su podigli pobjednički pehar.

Na turniru su sudjelovale rekordne 64 ekipe u kategoriji seniora, veterana i djece 2005/06. godište. Cjelokupan prihod od turnira namijenjen je obitelji prerano preminulog hrvatskog branitelja Tomislava Kutije, iza kojeg je ostala supruga Vjera i četvero malodobne djece.