StoryEditorOCM
ForumJEDNA ZADRANKA JE HTJELA U BRUXELLES, A DRUGA IMA PORUKU ZA ŠEFA SDP-A:

'Bilo bi političko samoubojstvo kada bi na SDP-ovoj listi za Europski parlament bili samo ljudi odani Bernardiću'

Piše JL
27. listopada 2018. - 17:12
Sabina

U subotu se na Iblerovom trgu sastaje Glavni odbor SDP-a, a glavna tema trebali bi biti skorašnji europski izbori. S druge strane, najnovije ankete poakzuju da je SDP pao na 16,3 posto potpore, samo tri posto više od Živog zida. Tko je za to kriv?

- Ima krivice na svakome. Nije tajna da dobar dio ljudi u SDP-u koji su na određenim funkcijama i snose odgovornost smatra da je velika odgovornost i krivica na predsjedniku. Zatražili smo od njega da ode, on je to odbio i to je to, rekla je uoči Glavnog odbora za N1 saborska zastupnica SDP-a Sabina Glasovac.

Ipak, pobunjenici su se u posljednjih dana umirli.

- Nema političke volje u ključnom političkom tijelu, a to je Glavni odbor, smatra Glasovac.

SDP Zadarske županije dao je "crveni karton" Biljani Borzan za listu za Europski parlament.

- Ja zaista ne znam zašto su oni odlučili tako da preglasavanjem eliminiraju kolegicu Borzan i kolege Piculu i Klisovića koji su bili kandidati. Predsjednica županijskog ogranka nominirala je sebe, Komadinu i neke druge. Mislim da su to njihove kadrovske priče. Mislim da je to pristup koji dugoročno SDP-u neće donijeti ništa dobro, rekla je Glasovac.

Hoće li Davor Bernardić staviti na europsku listu ljude koji su lojalni ili koji su se već dokazani?

- Mislim da bi on bio najsretniji kada bi mogao staviti sebi lojalne, ali to ne može. Bilo bi političko samoubojstvo zaobići kolegicu Borzan i kolegu Piculu, uvjerena je Glasovac.

27. svibanj 2024 13:51