Sport26. PREMANTURA

Biciklisti iz Posedarja ostvarili odlične rezultati na Kamenjak Rocky Trails te zauzeli vodeće mjesto

16. travnja 2024. - 20:51

Na 26. Kamenjaku Rocky Trails u Premanturi okupili su se najbolji biciklisti iz 14 europskih zemalja na dvodnevnom natjecanju koje se bodovalo za svjetsku rang ljestvicu i Olimpijske igre. Nastupilo je ukupno 180 biciklista iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Poljske, Austrije, Češke, Nizozemske, Belgije, Njemačke, Mađarske, Švedske, Slovačke, Francuske, te Bosne i Hercegovine.

Biciklistički klub Posedarje bio je najuspješniji predstavnik hrvatskih klubova. Za njega je nastupilo 15 natjecatelja koji su ostvarili zavidne rezultate.

Junior Roko Doljanin prvog je dana završio na odličnom 12. mjestu u velikoj međunarodnoj konkurenciji. Kako je bio najbolji u hrvatskom kupu klubu je donio velikih 100 bodova.

Marko Dežmalj (U-9) i Lovre Juričić (U-13) pomeli su međunarodnu konkurenciju i završili kao najbolji u svojim kategorijama.

Ana Brala (U-11) osvojila je srebrnu medalju, dok su se broncom okitili Šimun Krajina (U-9), Nicole Nižić (U-13) i Siniša Radulović (MASTER C).

- Zadovoljni smo nastupom naših natjecatelje, po tko zna koji pute se pokazalo da bez treninga i rada nema ni rezultata. Nakon tri utrke kupa BK Posedarje uvjerljivo je prvi u klupskom poretku sa osvojenih 982 bodova ispred BBK Šišmiš iz Samobora (800 bodova) i BK Grobnik (601 bod), kazali su nam iz kluba.