SportJUNIORI & KADETI

Mladi zadarski skakači u vodu predstavljali Hrvatsku u Aachenu: odlični rezultati Marka, Mikule, Dolores, Anike i Petre

Piše Zadarski.hr
7. studenog 2023. - 15:08

Članovi Kluba skokova u vodu Zadar predstavljali su hrvatsku reprezentaciju na prestižnom natjecanju za juniore i kadete u njemačkom Aachenu.

Na natjecanju su nastupili Marko Huljev, Mikula Miočić, Dolores Benković, Anika Miočić i Petra Boltužić te treneri Marko Sutlović i Nika Cerovečki.

U kategoriji juniora Marko Huljev ostvario je vrhunski rezultat u finalu s daske 3 metra, osvojio je 2. mjesto uz osvojenih fantastičnih 512 bodova. U finalu daske 1 metar osvojio je 5. mjesto s 377 bodova.

U kategoriji juniora B Mikula Miočić ušao je u finala s daske 1 i 3 metra. S daske 3 metra ušao je u finale kao treći dok je u finalu završio na 8. mjestu s 317 bodova. U kvalifikacijama s daske 1 metra osvojio je 6 mjesto dok je finalu završio kao deveti s 297 bodova.

U kategoriji juniorki B Dolores Benković je u kvalifikacijama s daske 3 metra osvojila 4. mjesto dok je u finalu bila peta s 267 bodova. S daske 1 metra osvojila je 4. mjesto u kvalifikacijama i šesto u finalu s 267 bodova.

U kategoriji kadetkinja Anika Miočić osvojila je šesto mjesto s daske 1 metra s osvojenih 200 bodova. S daske 3 metra osvojila je deseto mjesto s 218 bodova.

U kategoriji kadetkinja D Petra Boltužić osvojila je peto mjesto s daske 3 metra sa 173 boda. S daske 1 metra osvojila je peto mjesto sa 162 boda.

Juniorski sinkro par Mikula Miočić i Marko Huljev s daske 3 metra osvojili su treće mjesto s osvojena 222 boda.

Kod kadetkinja sinkro par Petra Boltužić i Anika Miočić s daske 3 metra osvojile su treće mjesto sa 158 bodova.