SportNATJECANJE U BIRMINGHAMU

Stipe Žunić osmi u Dijamantnoj ligi

20. kolovoza 2017. - 23:08
stipe žunić

Stipe Žunić, atletičar sa svjetskom broncom, danas je završio na 8. mjestu mitinga Dijamantne lige u Birminghamu. On je u bacanju kugle nastupio u konkurenciji s čak devet londonskih finalista. S hicem od 20,29 metara iz treće serije Žunić je osvojio 8. mjesto i samo jedan bod što ga je plasiralo na ukupno 10. mjesto s šest bodova tako da se nije uspio plasirati među osam finalista koji će nastupiti u Bruxellesu.

Svjetski prvak iz Londona, Nizozemac Tomas Walsh pobijedio je s hicem 21,83 metara, drugi je bio Amerikanac Ryan Crouser s 21,55 metara, a treći Čeh Tomáš Stanek s 21,16 metara. Ponovno je slavila svjetska prvakinja Sandra Perković, koja je ostvarila pobjedu s hicem od 67,51 metara. Perković je u četiri mitinga Dijamantne lige, koji su imali ženski disk, ostvarila tri pobjede i jedno drugo mjesto,te sakupila 31 bod što ju je kao prvu plasiralo u finalno natjecanje 1. rujna u Bruxellesu.

09. svibanj 2024 03:11