KošarkaRADNI UTORAK |

DUBROVČANI U AKCIJI ŠIROM EUROPE Nema boljeg od Tomića u Eurocupu, uspješan debi Perića u dresu Ferrara, Radović svirao u Valenciji

8. prosinca 2020. - 23:06
Ante Tomić je s Joventutom stigao do šeste (euro) pobjede svladavši u 8. kolu skupine 'A' Eurocupa s 89:75 Umana Reyer Veneziju u njenom domu. Talijanski prvak je ostao na dvije pobjede, te upisao šesti poraz.

Dubrovčanin je bio prvo ime utakmice. Valorizacija 26, nitko drugi, pa ni u redovima domaćina, iznad 20. Ubacio je 15 koševa. Nije promašio niti jedan šut iz igre (5/5), a pogodio je 5 od 6 slobodnih bacanja. Plus imao 3 skoka, 4 asistencije, te osvojenu loptu. Na njemu su domaći igrači napravili čak 7 prekršaja. I sve to je Tomić napravio za niti 20 minuta. Umana Reyer Venezia je povela sa 14:5, ali potom je Joventut zagospodario parketom. Na kraju prve četvrtine vodio je s 24:21, a sredinom druge četvrtine s 18 koševa razlike (44:26), u trećoj četvrtini s 21 razlike (67:46)...

Dva kola su do kraja prvog kruga. Joventut je osigurao plasman u drugi krug, u TOP 16 Eurocupa.

Tomić je po valorizaciji ne samo prvo ime Joventuta u dosadašnjem dijelu sezone, već čitavog Eurokupa!

Uspješan debi Hrvoja Perića za Ferraru, talijanskog drugoligaša

Hrvoje Perić je slavio u svom debiju u dresu Top Secret Ferrara sa 68:67 u gostima kod Atlante Eurobasket Rome. U igri je proveo 17 minuta,. Postigao je 8 koševa pogodivši 4 od 9 šuteva iz igre, te imao jedan skok. Top Secret Ferrara je ostvarila prvu pobjedu u crvenoj skupini A2 lige, ima sad omjer pobjeda i poraza 1/1.

Sreten Radović, dubrovački međunarodni sudac

U akciji je ovog utorka, 8. prosinca, bio i dubrovački međunarodni sudac Sreten Radović, koji je bio glavni sudac zaostale utakmice 4. kola Eurolige odigrane u Valenciji u kojoj je Zenit s 85:72 dobio Valenciju, te je sad četvrti sa omjerom pobjeda i poraza 7/3, dok je Valencija na 7/5. Vode Barcelona i CSKA s po 9/3, Bayern je treći s 8/4

27. travanj 2024 22:57