KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA |

DUBROVNIK U DVORANI MATE PARLOVA ‘NOKAUTIRAO‘ PULU Gubili pola minute prije kraja 86:81, pogodili dvije trice, te slave 87:86!

30. prosinca 2020. - 15:55
Pobjedom su košarkaši Dubrovnika zaključili 2020. godinu, i to uspjehom u Puli. S 87:86 dobili su istoimenog domaćina, te godinu zaključili s pet pobjeda i četiri poraza, te na šestom mjestu u konkurenciji dvanaest klubova.

Super zanimljiva je bila završnica utakmice u Puli, koja je počela točno u podne. Karlo Lukačić je 34 sekunde prije kraja pogodio za 86:81 vodstvo Pule 1981., koja je prethodno povela tricom Matije Bilalovića 84:81. Na 81:81 Dubrovnik je izjednačio s dvije trice u nizu Roka Galića.

I onda, šest sekundi nakon već spomenutog ubačaja Lukačića za 86:81, Ivan Vodopija je pogodio tricu. Dubrovnik se potom obranio: Bilalović nije pogodio tricu, Vlaho Raguž je bio najviši u skoku, te je počeo napad Dubrovnika u kojem je Vodopija proigrao Domagoja Vrkića na trici, koji je tri sekunde prije kraja pogodio za pobjedu. Bilo je to jedino vodstvo Dubrovnika u zadnjoj četvrtini u kojoj je domaćin imao najveću prednost – plus 10 (77:67).

Vlaho Raguž, prvi strijelac Dubrovnika u pobjedi 87:86 u Puli foto: Tonči Vlašić

Ivan Vodopija, kapetan Dubrovnika foto: Tonči Vlašić

Raguž je bio prvi strijelac Dubrovnika. Ubacio je 21 koš, imao 7 skokova i 3 asistencije. Vodopija ostvario 'double double' (16 koševa i 14 skokova uz 5 asistencija). Čak šest igrača u sastavu trenera Mara Lučića imalo je dvoznamenkasti učinak u napadu: Mateo Vidović 13 koševa uz 2 skoka i 4 asistcije, Filip Šimović 12 koševa (3 skoka i asistencija), te Galić 11 koševa (4 skoka i 5 asistencija) i Vrkić 11 koševa (6 skokova i 3 asistencije). Pobjedi je doprinio još i Martin Mucić s 3 koša i 2 asistencije.

Maro Lučić i Husnija Habul, treneri Dubrovnika foto: Tonči Vlašić

Dubrovnik je prethodno izgubio dvije utakmice kod kuće. Omiš ga je 'zatrpao' sa 16 trica, a Samobor sa 14 od čega je Antonio Kraljić ubacio čak deset. Sad je u Puli sa šest trica u zadnjoj četvrtini (Raguž, Mucić, dvije Galić, Vodopija i Vrkić), ukupno dvanaest, stigao do slavlja, drugog pobjede u trećem nastupu u gostima (prvo je dobio Kaštela, a zatim izgubio kod Cedevite Junior), i to je bio lišen pomoći Nikole Došena. Šteta što je kod kuće izgubio tri od šest utakmica (Jazine, Omiš i Samobor), pogotovo posljednje dvije. Sve bi sad izgledalo dosta, dosta bolje.