KošarkaŠPANJOLSKA |

JOVENTUT NESTAO U NASTAVKU UTAKMICE Iznenađenje u Olimpijskoj dvorani u Badaloni

27. prosinca 2020. - 14:12
Joventut našeg Ante Tomića neočekivano je teško poražen kod kuće u 16. kolu španjolskog prvenstva. San Pablo Burgos je bio u Olimpijskoj dvorani u Badaloni uspješniji s 95:78. Na poluvremenu je domaćin vodio sa 41:37, a u nastavku doslovno 'nestao' s parketa. Gosti su drugo poluvrijeme dobili s 58:37!

Tomić je upao u probleme s osobnim pogreškama, nije na kraju igrao u zadnjoj četvrtini. Za 15 minuta provedenih na parketu ubacio je 5 koševa, pogodio dva od tri šuta iz igre, te jedno od tri slobodna bacanja, imao 4 skoka, 2 asistencije i 5 osvojenih lopti.

Joventut je ostao na deset pobjede i upisao je šesti poraz, dok San Pablo Burgos sad ima također deset pobjeda, ali poraz manje jer je odigrao 15 utakmica. Vodi u španjolskom prvenstvu Real Madrid sa 14/0, Tenerife imaju na drugom mjestu omjer pobjeda i poraza 13/2, treća Barcelona 12/3, četvrta Baskonia 12/4, zatim slijede San Pablo Burgos i Joventut. Sedma Unicaja i osma Valenicija imaju po 9/6...

Prvenstvo se nastavlja početkom 2021. godine. Joventut će tad ugostiti Valenciju. Do kraja ove godine, 30. prosinca, Tomića i ekipu čeka još posljednja utakmica u skupini prvog kruga Eurocupa protiv JL Bourga. Oba sastava su već ranije osigurali plasman u drugi krug natjecanja, TOP 16.

26. travanj 2024 09:32