KRAJ SEZONE ZA BLAZERSE, LAKERSI OTIŠLI DALJE Mario Hezonja će svoju petu NBA sezonu pamtiti po prvom nastupu u doigravanju

30. kolovoza 2020. - 08:40
Zaključio je Portland sezonu u prvoj rundi doigravanja za prvaka, koju je otvorio pobjedom protiv Los Angeles Lakersa, najuspješnije momčadi Zapada, a nakon čega je nanizao četiri poraza. U petoj utakmici bio je bez pomoći svog najboljeg igrača, Damiana Lillarda, koji je propustio utakmicu zbog ozljede koljena. Lakersi su petu utakmicu četvrtfinala Zapada dobili sa 131:122 te izborili polufinale Zapada.

Ipak, unatoč izostanku Lillarda, Portland je nepunih sedam minuta prije kraja utakmice izjednačio na 109:109, ali nakon toga su Lakersi u iduće tri minute napravili 16:3, poveli 125:112, te je pitanje pobjednika bio odlučeno. Sjajan je u tim trenucima bio Anthony Davis, koji je za 82 sekunde ubacio 12 koševa, i ne samo u tim trenucima. Utakmicu je zaključio sa 43 koša, 9 skokova i 4 asistencije. Pogodio je 14 od 18 šuteva iz igre te 11 od 13 slobodnih bacanja. LeBron James je ostvario 'triple double' (36 koševa ubacivši 14 od 19 šuteva iz igre, te imao po 10 skokova i asistencija). Njih dvojica su pogodila 75,7 posto šuteva iz igre.

Kod Portlanda prvi strijelac je bio CJ McCollum s 36 koševa, Carmelo Anthony je postigao 27, Jusuf Nurkić ubacio 16 uz 10 skokova... Mario Hezonja je igrao 10 minuta i 25 sekundi. Postigao je 4 koša, pogodio 2 od 3 šuta iz igre, imao 2 skoka, 1 asistenciju i 4 izgubljene lopte, dok je bio u igri Blazersi su bili bolji za dva koša od Lakersa.

Hezonja je tako zaključio svoju petu NBA sezonu. Prve tri je proveo u Orlando Magicu, zatim sezona u New York Knicksima, te sad sezona u Portlandu, koju će pamtiti po svom prvom nastupu u doigravanju za prvaka.

Odigrao je 25-godišnji Dubrovčanin ove sezone ukupno 53 utakmice, četiri puta je bio starter. Prosjek: 16,4 minute na parketu, 4,8 koševa (šut iz igre 42,2 posto, slobodna bacanja 81,4 posto), 3,5 skokova te 0,9 asistencija.
17. travanj 2024 01:52