KošarkaPRVENSTVO HRVATSKE U KOŠARCI ZA IGRAČICE DO 13 GODINA

POLUFINALNI TURNIR Djevojčice Raguse dobile i 15. utakmicu, te su korak bliže plasmanu na Final four

7. veljače 2020. - 22:04
Ragusa, najbolja ekipa regije Jug, pobjedom je otvorila polufinalni turnir skupine 'A' Prvenstva Hrvatske za igračice do 13 godina, koji se do nedjelje, 9. veljače, igra u dvorani Osnovne škole Gruda. Sa 75:48 (22:8, 8:21, 28:9, 17:10) savladala je ekipu Folka Borovje iz Zagreba, drugoplasiranu ekipu regije Centar.

Nakon što su Zagrepčanke izjednačile ne 2:2, serija Raguse 10:0. Na kraju prve četvrtine dubrovačka ekipa je vodila s 22:8, ali minutu i 8 sekundi prije kraja druge četvrtine novo, drugo izjednačenje – 27:27. Ipak, domaće su na odmor otišle s prednošću, istina minimalnom (30:29). Ipak, u trećoj četvrtini 28:9 za Ragusu, koja je uoči posljednjih 10 minuta imala 20 koševa viška.

Pod vodstvom Alme Majstorović i Cvetane Matić dubrovačka ekipa je u 1. kolu igrala u sastavu: Nora Pezo, Dolores Stabile (9), Greta Prkoča, Leona Marković, Ani Kisić, Sara Begić, Martina Lončar (25), Andrea Milat (12), Iva Tokić (9), Lući Jeić (14), Lea Vodopić i Una Majstorović (6). Lončar je bila prvi skakač Raguse (10 skokova), Milat je imala 9 skokova, Stabile, Tokić i Jeić po 8... Majstorović je bila prvi asistent (7), Tokić (2)...

Ragusa je i nakon ogleda s Folka Borovje na savršenom učinku ove sezone u Prvenstvu Hrvatske. Podsjetnik, u regiji Jug dobila je svih 14 utakmica.

Preostala dva sudionika turnira na Grudi su Gospić, pobjednik regije Zapad, te Podravac Gigant iz Virja, najbolja ekipa regije Sjever. Prva dva mjesta vode na završni turnir.

Drugi polufinalni turnir igra se u Zagrebu. Sudionici skupine 'B' su Brod iz Slavonskog Broda, pobjednik regije Istok, Šibenik, koji je bio drugi u regiji Jug, te Trešnjevka 2009. iz Zagreba, pobjednik regije Centar. U posljednji trenutak Radost iz Čakovca, drugoplasirana ekipa regije Sjever, odustala je od nastupa na polufinalnom turniru skupine 'B'.
SKUPINA 'A'
Petak, 7. veljače, 1. kolo: Ragusa – Folka Borovje Zagreb 75:48, Podravac Virje – Gospić 66:33, subota, 8. veljače, 2. kolo, 16 sati: Gospić – Ragusa, 18 sati: Folka Borovje Zagreb – Podravac Virje, nedjelja, 9. veljače, 10 sati: Gospić – Folka Borovje Zagreb, 12 sati: Ragusa – Podravac Virje.

25. travanj 2024 12:02