KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

PRAZNIH RUKU IZ ZAGREBA Dubrovčanin pogodio za poraz Dubrovnika

8. veljače 2020. - 20:36
Bosco je vodio s 92:88, ali je Dubrovnik napravio 5:0 - Ivan Vodopija je pogodio tricu, a Petar Dubelj za dva kad je na semaforu pisalo 21 sekunda do kraja. Međutim, sedam sekundi do kraja pogodio je domaćin, točnije, Dubrovčanin u redovima Bosca, Mateo Vidović, i to za dva.. Trener Dubrovnika Maro Lučić zatražio je nakon toga minutu dogovora. Vodopija je pokušao pogoditi za pobjedu, ali nije uspio.

Uoči zadnjih deset minuta utakmice bilo je 70:70. Dubrovnik je dobio treću četvrtinu s 27:20. Bosco je otvorio utakimicu vodstvom 8:0, Dubrovnik je prvi put poveo 3 minute i 44 sekunde prije kraja treće četvrtine sa 62:61, potom imao prednost 65:64, te 70:67. Bosco je posljednju četvrtinu otvorio s 9:0. Spomenutih 92:91 za Dubrovnik je bilo prvo i jedino njegovo vodstvo u posljednjoj četvrtini.

Dubrovnik je tako upisao osmi uzastopni poraz, a deseti ukupno. Ostao je i dalje na pet pobjeda, te na desetom mjestu u konkurenciji dvanaest klubova. Dubelj je bio prvo ime Dubrovnika protiv Bosca u Zagrebu: 26 koševa, 9 skokova, 11 asistencija. Vodopija je ubacio 20 koševa, Jure Boban 18, Krešimir Jerkov 12, Vlaho Raguž 9, Ivan Perković 5 te Antonio Petrović 3. Još je igrao Jakov Vujičić. Na klupi je Lučić u svom debiju na mjestu prvog trenera Dubrovnika, zamijenio je Željka Vreću, kojem je bio pomoćnik, imao još Petra Koprivicu i Karla Kalafatovića.

Vidović je za Bosco, koji ima 10 pobjeda i 5 poraza, te je na drugom mjestu, postigao 20 koševa, imao 4 skoka i 4 asistencije...

U 16. kolu, 15. veljače, Dubrovnik dočekuje Pulu 1981., koja je treća s 9 pobjeda i 6 poraza.
19. travanj 2024 17:37