KošarkaPRVA LIGA KOŠARKAŠA

PREKINUT CRNI NIZ Vratio se Nikola Došen, Ivan Vodopija pogodio 10 sekundi prije kraja za pobjedu, prvu Dubrovnika u 2020. godini

15. veljače 2020. - 17:11
Dubrovnik je dobio u Gospinom polju Pulu 1981. sa 68:66, prekinuo niz od osam poraza, ostvario prvu pobjedu u 2020. godini a ukupno šestu ove sezone. Prethodnu, petu, ostvario je 23. studenog 2019. kad je u Gospinom polju sa 77:72 dobio Sesvete. Dakle, prije 84 dana.

Maro Lučić je unatrag tri kola bio pomoćnik Željku Vreći, a nakon prethodne utakmice kod kuće, poraza od Samobora, došlo je do promjene na dubrovačkoj klupi. Lučić je u ulozi prvog trenera debi imao prošlog vikenda u Zagrebu protiv Rudeša. Poraz na kraju 94:93. Sad je u svojoj drugoj utakmici u ulozi prvog trenera dobio Pulu 1981. iako je nakon druge četvrtine sve izgledalo dosta loše po domaćina. Gosti su drugu četvrtinu dobili s 28:16 te na poluvremenu imali 11 koševa viška. Srećom, Dubrovnik je prvih deset minuta nastavka odigrao baš, baš dobro. Postigao 21, a primio samo 6 koševa te posljednju četvrtinu dočekao sa 4 koša prednosti (53:49).

U posljednjoj četvrtini velika borba, vodili su u par navrata i gosti, zadnji put 45 sekundi prije kraja (66:65), ali na kraju pobjeda Dubrovnika protiv trećeplasirane momčadi lige, koja je ostala na devet pobjeda, a doživjela sedmi poraz. Petar Dubelj je pogodio prvo od dva slobodna bacanja 28 sekundi prije kraja četvrte četvrtine za izjednačenje (66:66), a Ivan Vodopija za dva točno 10 sekundi prije kraja za konačnih 68:66 nakon promašaja Pule 1981., koja je u svom posljednjem napadu napravila prekršaj u napadu...

Dubrovnik je sad na učinku od šest pobjeda i deset poraza. Dugio, dugo je priželjkivao borbu za prve četiri pozicije, koje donose razigravanje za plasman u (naj)veći rang, HT Premijer ligu, međutim, nakon crnog niza, kojem su kumovale i ozljede (Vreća u nekim utakmicama gotovo da nije imao izmjenu, Nikola Došen je bio gotovo tri mjeseca izvan momčadi, sad se vratio), došao je u poziciju da mora razmišljati o borbi za ostanak.

Strijelci za Dubrovnik protiv Pule 1981.? Petar Šeparović i Ivan Vodopija su ubacili po 15 koševa, Petar Dubelj 14, Jure Boban 8, Vlaho Raguž 6, Nikola Došen 4, te Krešimir Jerkov i Ivan Perković po 3. Vodopija je s 9 skokova bio prvi skakač Dubrovnika, najviše asistencija je imao Došen – 4, Šeparović je 'ukrao' najviše lopti – 3, Jerkov i Boban su imali po blokadu...(tv).
26. travanj 2024 06:41