KošarkaŠPANJOLSKA |

SVI HVALE TOMIĆA, KOJI, ISTIČU, VODI S MIROTIĆEM BARCELONU PREMA POLUFINALU Sjajna večer Dubrovčanina - pogodio svih sedam!

19. lipnja 2020. - 22:02
Ante Tomić, kapetan Barcelone, u Istanbulu protiv Anadolu Efesa u Euroligi (sezona 2019./20.) foto: Tonči Vlašić
Nakon što je na startu savladala Joventut sa 96:92, Barcelona je u 2. kolu skupine 'A' turnira, koji će odlučiti o prvaku Španjolske, a koji se igra u Valenciji bez gledatelja u dvorani, upisala novu pobjedu. S  84:73 dobila je Unicaju. Prvo ime Barcelone i utakmice bio je Ante Tomić. Ubacio je 16 koševa, imao 7 skokova – valorizacija 25 – nitko bolji od njega. Tek je Nikola Mirotić imao bolji napadački učinak od 33-godišnjeg Dubrovčanina, kapetana Barcelone (19 koševa).

- Tomić i Mirotić su napravili razliku. Tomić i Mirotić vode Barcelonu prema polufinalu – ističu španjolski mediji uz dodatak: Barcelona je u prvoj utakmici primila 92 koša – previše, a sad je slavila zahvaljujući i izvrsnoj obrani - samo 73 primljena koša.

Unicaja je bolje otvorila utakmicu protiv Barcelone. Vodila je s 13:4. Tomić je vratio Barcelonu u život, zatim Adam Hanga i Kyle Kuric, a Alex Abrines je pogodio za prvu prednost Barcelone u 13. minuti (22:20). Unicaja je zadnju prednost imala početkom treće četvrtine (48:47), a nakon toga preokret.

Dvije spektakularne akcije Tomića, ističe se na službenoj stranici španjolske lige, donijele su 61:54 prednost Barceloni pred kraj treće četvrtine. Početkom posljednje četvrtine Barcelona je prvi put stekla dvoznamenkastu prednost (69:58). Tomić je četiri minute prije kraja pogodio za najveću prednost sastava iz Blaugrane – plus 16 (79:63).

Dubrovčanin je protiv Unicaje igrao 23 minute. Pogodio je svih sedam šuteva za dva, bio je prvi skakač Barcelone, imao je asistenciju i dvije osvojene lopte.

Barcelona ima 2/0 u skupini 'A', Joventut, Unicaja po 1/1, Bilbao Basket 0/2, Baskonia 1/0 te Tenerife 0/1.

Za dva dana, 21. lipnja, Barcelona igra protiv Baskonije (21.30 sati). U 4. kolu, 23. lipnja, čeka je Bilbao Basket (18.30 sati), a u 5. kolu, 25. lipnja, Tenerife (21.30 sati). U skupini 'B' su Zaragoza, MoraBanc Andorra, Valancia, Burgos, Gran Canaria te branitelj naslova, Real Madrid. Po dva najbolja iz svake skupine igrat će 28. lipnja u polufinalu. Finale je 30. lipnja.
20. travanj 2024 10:51