NogometTREĆA HL - JUG

LOPTA KRENULA S CENTRA Toni Žile ‘pogodio‘ Bruna Pralasa, a on mrežu Uskoka, Dalibor Kristić svoju mrežu sačuvao netaknutom šestu utakmicu!

22. veljače 2020. - 15:28
Prvih jedanaest GOŠK Dubrovnika 1919. protiv Uskoka na startu proljetnog dijela prvenstva u Trećoj HNL-jug foto: Tonći Plazibat/HANZA Media
Na Klisu je na startu sezone bilo 2:2. Bila je to utakmica u kojoj je GOŠK Dubrovnik 1919. vodio s 2:0 opalivši dva puta prema vratima domaćina (Ivo Caput u 43. i Josip Brkić u 58. minuti), koji je pak nizao prilike. Neke je promašio, neke je obranio Josip Jurjević, koji je bio na vratima umjesto kapetana Dalibora Kristića, koji sezonu prije, 2018./19., nije propustio niti jednu minutu, a u prvih 90 minuta nove sezone nije imao pravo nastupa zbog kartona. Uglavnom, Uskok je tog kolovoškog dana pod tvrđavom uspio izjednačiti, pogađao je u 71. i 77. minuti, a potom imao ne jednu, već nekoliko prilika za dobiti utakmicu. Nije uspio.

Sad na startu nastavka prvenstva, nakon gotovo tri mjeseca vratili su se nogometni klubovi s trećeligaškog juga na terene, GOŠK Dubrovnik 1919. i Uskok su se ogledali na lapadskom travnjaku. Kristić se sredinom prvog poluvremena istaknuo u dva navrata. Spriječio je vodstvo gostiju. U nastavku je Milan Petrović, trener GOŠK Dubrovnika 1919., koji je imao samo trojicu igrača na klupi od kojih je jedan bio drugi vratar, Josip Jurjević, uveo u igru Balda Cicijelja i Grga Štimca. Prvi strijelac  momčadi (Cicijelj je u prvom dijelu sezone postigao 6 pogodaka) ušao je umjesto Antonia Smrdelja, a novi igrač, 25-godišnji Štimac, koji je stigao iz drugoligaša Kustošije i koji igra na poziciji zadnjeg veznog, umjesto Marina Sršena. U 75. minuti Toni Žile je asistirao Brunu Pralasu za pogodak. Dvije minute nakon vodstva 1:0 ostao je GOŠK Dubrovnik 1919. s desetoricom. Žile je dobio drugi žuti karton. U 85. minuti i gosti su ostali s desetoricom. Drugi žuti je dobio Marko Beković.

GOŠK Dubrovnik 1919. je tako šestu utakmicu ove sezone sačuvao svoju mrežu netaknutom, izborio je šestu pobjedu, te protiv Uskoka osvojio 4 od 6 bodova u sezoni 2019./20. U prvom dijelu sezone dubrovačka momčad je kod kuće dobila četiri utakmice, dva puta odigrala neodlučeno, a jednu utakmicu izgubila. U gostima je ostvarila jednu pobjedu, tri neodlučena rezultata te doživjela četiri poraza.

Pločanski sastav je slavio u Biogradu na Moru, preokrenuo vodstvo domaćina, koji je poveo iz kaznenog udarca u 24. minuti (Vedran Ješe). Marko Musulin je u 38. minuti izjednačio, Ivan Raič u 62. minuti iz kaznenog udarca pogodio za 2:1 prednost momčadi trenera Maria Oršulića, koja je pobjedu potvrdila pogotkom Abela Kalfića u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Neretvanski derbi pripao je gostima: Neretvanac je uzeo sva tri boda u Metkoviću, slavio 2;1 pobjedu skupa sa svojim brojnim navijačima, koji su došli na igralište Iza Vage, te ostavio Neretvu na posljednjem mjestu. Strijelac za Neretvu bio je Mirko Marić u 10. minuti. Metkovci su vodili sve do 79. minuta, a tada je vlastitu mrežu nespretno zatresao Matej Žgalin, a tri minute poslije izjednačenja opet se zatresla mreža domaćina. Marko Žulj je pogodio za pobjedu Neretvanca.

SEMAFOR 16. KOLA
Subota, 22. veljače, Biograd na Moru:
Primorac (BNM) – Jadran LP 1:3, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Uskok 1:0, Split: RNK Split – Zadar 4:1, Metković: Neretva – Neretvanac 1:2, Sinj: Junak – Zagora 3:1, nedjelja, 23. veljače, Ivanbegovina: Kamen – BŠK Zmaj, Mravince: Sloga – Hrvace, utorak, 25. veljače, Vodice: Vodice – Urania.

POREDAK
1. Junak 33 boda (31:22), 2. RNK Split 30 bodova (35:19), 3. Hrvace (utakmica manje) 27 bodova (30:25), 4. Zadar 26 bodova (27:22), 5. Urania (utakmica manje) 26 bodova (27:23), 6. Jadran LP 23 boda (24:18), 7. Sloga (utakmica manje) 23 boda (25:24), 8. GOŠK Dubrovnik 1919. 23 boda (19:21), 9. Kamen (utakmica manje) 20 bodova (24:23), 10. Uskok 20 bodova (27:31), 11. Primorac (BNM) 20 bodova (24:29), 12. Neretvanac 19 bodova (32:34), 13. Zagora 17 bodova (19:15), 14. BŠK Zmaj (utakmica manje) 17 bodova (23:31), 15. Vodice (utakmica manje) 12 bodova (17:37), 16. Neretva 8 bodova (19:29).