OstaloMALI NOGOMET |

SQUARE SLOMIO OTPOR VRGORCA U ZAVRŠNICI UTAKMICE ‘Crveno plavi‘ pobjedu posvetili svom Baču!

27. lipnja 2020. - 21:39
Square je sa 6:1 pobijedio Vrgorac u predzadnjem kolu ligaškog dijela Prve hrvatske malonogometne lige, ostao u igri za četvrtom pozicijom, posljednjom koja donosi domaći teren u četvrtfinalu doigravanja za prvaka, a nakon što je doznao rezultat iz Šibenika gdje nije bilo pobjednika (Crnica - Alumnus Sesvete 3:3), može na kraju i do trećeg mjesta.

Uspjeh u Gospinom polju protiv Vrgorca 'crveno plavi' su posvetili svom Baču, Siniši Bačiću, jednom od osnivača kluba i tajniku od prvog dana, te dugogodišnjem tehniku hrvatske malonogometne reprezentacije, koji je iznenada preminuo u srijedu, 23. lipnja, u 61. godini života.

Nakon utakmice okupili su se na centru igrališta te uzviknuli: 'Za Bača!'

Marko Kuraja (Square) i Toni Jelavić (Vrgorac) foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Pele (Square), te Duško Martinac i Ante Kraljević (Vrgorac) foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Mirko Hrkač (Square) i Ante Babić (Vrgorac) foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Vrgorac je bio vraški opasan. Kakvu je samo imao priliku već u 21. sekundi utakmice. Kapetan Duško Martinac je bio sam na drugoj stativi, ali s metar, dva nije pogodio okvir gola domaćina. Potom je Square pogriješio. Indirekt. Lopta je bila na šest metara od gola domaćina. Vrgorac je tri puta tukao u 3,4 sekunde, ali se momčad Frane Despotoviča obranila.

Nakon toga prva velika prilika za Square. Mirko Hrkač je poslao loptu paralelno s gol crtom, ali je bila prebrza i za Antonija Konsua. Zatim je Squarea spašavao Alen Turuk, ali se na drugoj strani istaknuo i čuvar mreže Vrgorca, Vjeko Raos

Hrkač je prvi pogodio u Gospinom polju. Bio je to ujedno jedini pogodak u prvom poluvremenu. Mreža Vrgorca se zatresla nakon 17 minuta i 18 sekundi igre. Hrkač je potpisao i 2:0, i to kad je na semaforu pisalo 31 minuta i 1 sekunda igre. Nakon toga se 'otvorilo'. Ukupno šest pogodaka u pet minuta. Hrvoje Cvjetković i Maro Đuraš su 'uhvatili' Hrkača. I oni su po dva puta zatresli mrežu Vrgorca.

Despotović je na kraju svima pružio priliku. Na vratima je bio i mladi Niko Zrilić, koji je također zaslužio pljesak. Inače, Square nije mogao protiv Vrgorca računati na Antu Daničića zbog isključenja protiv Alumnus Sesveta, zatim Blaga Gašpara, koji je u Sesvetama dobio treći žuti karton, dok je Zoran Primić izostao zbog bolesti.

17. KOLO Square – Vrgorac 6:1
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Bez gledatelja. Suci: Josip Knezović i Miroslav Šimac (obojica iz Splita), treći sudac: Marko Munjiza (Kaštel Novi), delegat: Luka Klaić (Popovići).
Strijelci: 1:0 Hrkač (18), 2:0 Hrkač (32), 3:0 Cvjetković (33), 3:1 Babić (33), 4:1 Đuraš (36), 5:1 Cvjetković (37), 6:1 Đuraš (37)
SQUARE: Turuk, Džanković, Cvjetković, Đuraš, Pele, Zrilić, Kuraja, Micevski, Konsuo, Nebergoj, Hrkač. Trener: Frane Despotović.
VRGORAC: Raos, Babić, Jelavić, Martinac, Jurjević, Vukosav, Kraljević, Grbavac, Gašpar, Turić, Marinović, Govorko. Trener: Vladimir Bebek.

Square - Vrgorac foto: Tonći Plazibat/HANZA Media

Rezultati 17. kola, petak, 26. lipnja, Zagreb: Uspinjača Gimka – Universitas 6:4, subota, 27. lipnja, Dubrovnik: Square – Vrgorac 6:1, Šibenik: Crnica – Alumnus Sesvete 3:3, nedjelja, 28. lipnja, Split: Split – Futsal Dinamo, Omiš: Olmissum – Novo vrijeme Apfel.

Poredak: 1. Novo vrijeme Apfel (utakmica manje) 35 bodova, 2. Olmissum (utakmica manje) 33 boda, 3. Crnica 30 bodova, 4. Square 28 bodova, 5. Futsal Dinamo (utakmica manje) 26 bodova, 6. Uspinjača Gimka 23 boda, 6. Vrgorac 20 bodova, 8. Alumnus Sesvete 16 bodova, 9. AFC Universitas 13 bodova, 10. Split (utakmica manje) 10 bodova.

Raspored 18. kola, petak, 3. srpnja, Sesvete: Alumnus – Olmissum, Makarska: Novo vrijeme Apfel – Split, Vrgorac: Vrgorac – Crnica, Zagreb: Futsal Dinamo – Uspinjača Gimka, Split: Universitas – Square.

18. travanj 2024 04:12