VaterpoloNJEMAČKA |

DRUGA POBJEDA WASPO 98 HANNOVERA Marko Macan s novim klubom dobio aktualnog prvaka usred Berlina

5. rujna 2020. - 20:08
Marko Macan je s WASPO 98 Hannoverom stigao na korak do naslova prvaka Njemačke. Vodi u finalnoj seriji na tri pobjede s 2:0. Nakon što je u srijedu s 10:8 slavio kod kuće na startu serije, tri dana poslije dobio je prvu od dvije uzastopne utakmice u Berlinu, u domu branitelja naslova i vlasnika najbolje pozicije u doigravanju, Spandaua 04.

U drugoj utakmici, prvoj u Berlinu, WASPO 98 Hannover je bio bolji s 9:6. Prvu četvrtinu dobio je s 3:1 nakon što je Spandau 04 poveo 1:0. U drugoj četvrtini 3:3, pa 4:3 za WASPO 98 Hannover. Spandau 04 je izjednačio na 4:4, ali na pooluvremenu 5:4 za goste, koji su posljednju četvrtinu dočekali s tri pogotka viška (7:4), te tu prednost sačuvali. Treća utakmica finala se igra već sutra, u nedjelju, 6. rujna.

Spandau 04 je s 37 naslova prvaka najuspješniji njemački klub. WASPO 98 Hannover u vitrinama ima deset pokala prvaka. Ovo je sedmi put u nizu kako su Spandau 04 i WASPO 98 Hannover suparnici u finalu. Spandau 04 je od prethodnih šest finala dobio pet, a WASPO 98 Hannover samo jedno, i to finale prije dvije godine, a sad je na korak do povratka naslova u svoje vitrine...

Maskota WASPO 98 Hannovera foto: Oliver Vosshage/waspo98.de

23. travanj 2024 21:19