VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA

KRENULO JUGAŠE, NE MOŽE IH SE ZAUSTAVITI Toni, Loren, Hrvoje, Paulo i ekipa slavili usred Mađarske!

22. veljače 2020. - 20:11
Jugaši su i dalje u 2020. bez greške. S tri pobjede u Regionalnoj ligi gotovo su osigurali prvo mjesto dva kola prije kraja ligaškog dijela te tim uspjehom domaćinstvo završnog turnira, a u skupini europske Lige prvaka, nakon što su u Gružu savladali aktualnog doprvaka, Olympiacos, sad su nadigrali usred Mađarske Szolnoki, te su i dalje u igri za prvo mjesto u skupini. Naravno, nema dileme kako ćemo ih gledati na završnom turniru europske Lige prvaka, Final 8, koji će se igrati u Genovi.

Hrvoje Benić, Paulo Obradović i Alex Papanastasiou su pogotcima, a Toni Popadić obranama otvorili utakmicu u Mađarskoj. Jug AO je poveo s 3:0, vodio i sa 4:2. Istina, domaćin je uspio izaći iz minusa 25 sekundi prije kraja prve četvrtine izjednačivši na 4:4. Potom je početkom druge četvrtine još jednom uspio anulirati prednost hrvatskog prvaka, koji je nakon 5:5 opet pobjegao (redom, Obradović za 6:5, Papanastasiou za 7:5, te Loren Fatović za 8:5). Na poluvremenu je momčad trenera Vjeka Kobešćaka imala dva pogotka viška (9:7), uoči posljednje četvrtine četiri (14:10), a u posljednjoj i šest (16:10)...

Obrane Popadića, pogotci Benića, Fatovića, Obradovića... Szolnoki baš nije imao ‘sreće‘. Dosta Jugaša je odigralo utakmicu na visokom nivou.

Jugaši su sad s 21 bod drugi u skupini, prvi pratitelj Barcelonete, koja je sa čak 15:9 slavila u Pireju protiv Olympiacosa i koja sad ima 22 boda. Grčki prvak je ostao na 19 bodova te je s drugog pao na treće mjesto. Barceloneta je bolja od Olympiacosa u međusobnim ogledima, dok je Jug AO dobio Barcelonetu u Gružu s 15:13, a njihov novi ogled, i to u Barceloni, igra se tek 9. svibnja, u predzadnjem kolu.

Jadran Carine je sa 14:11 dobio kod kuće splitski Jadran, te je sad on četvrti (13 bodova). Szolnoki je pao sa četvrtog na peto mjesto (12 bodova), Spandau 04, koji je dobio kod kuće Sintez Kazan s 15:8, sad je na 11 bodova. Na posljednja dva mjesta u skupini su splitski Jadran sa 4, te Sintez Kazan s 3 boda.

Sintez Kazan dočekuje  u 10. kolu Jug AO (srijeda, 4. ožujka).

9. KOLO Szolnoki Dozsa – Jug AO 12:16
SZOLNOK
Suci: Georgios Stavridis (Grčka) i Matan Schwartz (Izrael).
SZOLNOKI DOZSA: Nagy (7 obrana), Angyal (2), Lazić, Subotić (2), Varnai, Pijetlović (1), Jansik (2), Rašović (1), Szatmari (1), Batori (1), Drašović (2), Dory, Banyxai. Trener: Živko Gocić.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (13 obrana), Macan, Fatović (4), Lončar (2), Kržić, Garcia, Lozina (1), Merkulov, Papanastasiou (2), Žuvela, Benić (4), Obradović (3), Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Szolnoki Dozsa 14/6, Jug AO 13/8
Četvrtine: 4:4, 3:5, 3:5, 2:2
25. travanj 2024 03:26