VaterpoloREGIONALNA LIGA

Loren Fatović izbio iz cipela prvaka Srbije i doprvaka Europe usred Beograda. Dva sastava sad drže sve u svojim rukama, a i Gruž ima svoju računicu

28. ožujka 2024. - 22:11

Neki dan u europskoj Ligi prvaka Novi Beograd je ‘ubio‘ u svom domu splitski Jadran, a sad u Regionalnoj ligi, na istom mjestu, pobjeda splitskog sastava čiji je junak Loren Fatović, koji je postigao pet pogodaka.

Kako je samo Dubrovčanin prebacio Lazara Dobožanova. Lob za prste polizat u trećoj četvrtini. Vratar Novog Beograda je mogao stat i plakat, a Novi Beograd je na poluvremenu imao tri pogotka viška, nakon 3:3 u prvoj četvrtini (dva pogotka Fatovića), dobio je drugu sa 6:3, a početkom treće i plus četiri (10:6). Međutim, vratio se Zvončac u trećoj, koju je dobio s 5:2 i u kojoj je Fatović tri puta lomio obranu domaćina (serija 5:0), a do pobjede stigao dobivši i četvrtu s 3:1 (Novi Beograd je poveo 12:11, a Jadran serijom 3:0 zaključio utakmicu). Drugo poluvrijeme 8:3 za Jadran!

I sad je sve u rukama splitskog Jadrana, ako dobije sutra Crvenu zvezdu, a kod kuće, domaćin je drugog turnira od 11. do 13. travnja, ponovi isto, bude bolji opet od Novog Beograda i od Crvene zvezde, osvojit će naslov pobjednika Regionalne lige. Novi Beograd također drži sve u svojim rukama. I njemu sve pobjede do kraja donose naslov, koji može osvojiti i Jug Adriatic osiguranje, ali on jedini ne ovisi samo o sebi jer je slabiji međusobno od splitskog Jadrana (poraz u Gružu, pobjeda na peterce u Splitu).

I ‘derbi začelja‘ drugog dana beogradskog turnira je zaključen rezultatom 14:12. Crvena zvezda je bila uspješnija od hercegnovskog Jadrana

Trećeg, posljednjeg dana beogradskog turnira, od 18.30 sati igraju Crvena zvezda i splitski Jadran, a zatim derbi: Novi Beograd - Jug Adriatic osiguranje.

POREDAK

Rezultati preneseni iz prvog dijela sezone, skupina ‘A‘, 1. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Jadran Split 11:12, 2. kolo: Jadran Split - Jadran Herceg Novi 15:14, 3. kolo: Jadran Herceg Novi - Jug Adriatic osiguranje 8:9, 4. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Jadran Herceg Novi 13:12, 5. kolo: Jadran Split - Jug Adriatic osiguranje 11:11/peterci 1:3, 6. kolo: Jadran Herceg Novi - Jadran Split 11:11/peterci 4:2, skupina ‘B‘, 1. kolo: Novi Beograd - Crvena zvezda 15:7, 2. kolo: Crvena zvezda - Novi Beograd 7:10.

BEOGRAD Srijeda, 27. ožujka: Jug Adriatic osiguranje - Crvena zvezda 14:13, Novi Beograd - Jadran Herceg Novi 15:13, četvrtak, 28. ožujka: Crvena zvezda - Jadran Herceg Novi 14:12, Novi Beograd - Jadran Split 12:14.

Poredak: 1. Jadran Split 11 bodova/5 utakmica (63:59), 2. Jug Adriatic osiguranje 11 bodova/5 utakmice (58:56), 3. Novi Beograd 9 bodova/4 utakmica (52:41), 4. Crvena zvezda 3 boda/4 utakmice (41:51), 5. Jadran Herceg Novi 2 boda/6 utakmice (70:77).

Beograd, petak, 29. ožujka, 18.30 sati: Crvena zvezda - Jadran Split, 20.15 sati: Novi Beograd - Jug Adriatic osiguranje.

SPLIT Četvrtak, 11. travnja, 19 sati: Jadran Split – Crvena zvezda, 20.45 sati: Jug Adriatic osiguranje – Novi Beograd, petak, 12. travnja, 19 sati: Crvena zvezda – Jug Adriatic osiguranje, 20.45 sati: Jadran Herceg Novi – Novi Beograd, subota, 13. travnja, 18 sati: Crvena zvezda – Jadran Herceg Novi, 19.45 sati: Novi Beograd – Jadran Split.

27. travanj 2024 04:05