VaterpoloKUP HRVATSKE |

TUGA JUGA, NIŠTA OD 66. TROFEJA Mladost se vratila u četvrtoj četvrtini, obranila naslov, Kharkov sedam puta parao mrežu

24. siječnja 2021. - 18:45

Mladost je obranila naslov pobjednika Kupa Hrvatske. Po deseti put je osvojila trofej, Jug je ostao na 14 trijumfa, te nije uspio doći do 66 trofeja u povijesti...

- Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi. Odigrali smo jednu četvrtinu kako treba, to je bila druga četvrtina. Primamo drugi put 15 pogodaka od Mladosti, a tako se teško može osvojiti trofej. Imali smo početkom treće četvrtine napad za otići na četiri pogotka viška, to smo prosuli, prosuli smo tad i inicijativu, počeli smo se napucavati u napadu, a nismo u obrani uspjeli zaustaviti Kharkova te Miloša  - istaknuo je Jugov trener Vjeko Kobešćak.

Mladost je izgledala bolje na početku finala, vodila je sa 4:2 i 7:5, a što nije bila još uspješnija, kriv je Toni Popadić, a zatim je Jugov vratar poveo svoje do serije 5:0 s kojom je Jug početkom treće četvrtine vodio s 10:7. Ivan Marcelić na vratima Mladosti nije mogao gotovo ništa u prvom poluvremenu, te je Zoran Bajić, trener Mladosti, poslao Jerka Jurlinu među vratnice i pogodio. Jurlina je bio sjajan, a fantastičan u zagrebačkom sastavu Konstantin Kharkov sa čak sedam pogodaka! Pogađao je i četiri puta Lovre Miloš, lijepe poteze povukli su i Ante Visković, te Cosmin Radu...

Mladost je u zadnje dvije i pol godine dobila sva četiri finala na jednu utakmicu protiv Juga, te uzela osim zadnje dvije sezone naslov pobjednika Regionalne lige, sad i zadnja dva Kupa Hrvatske. Bilo je ovo 15. finale Kupa Hrvatske između Gruža i Save. Teško će Jugaši naći utjehu u činjenici kako su uspješniji - 9:6.

Jug Adriatic osiguranje je do finala Kupa Hrvatske dobio sve utakmice ove sezone: devet u ligaškom dijelu prvenstva, tri na startu europske Lige prvaka, svih pet u kvalifikacijama Regionalne lige, dok je sa šest pobjeda stigao do finala Kupa Hrvatske, ali nije uspio ostvariti i sedmu, koja je donosila trofej.

- Čestitam igračima. Bili smo početkom treće četvrtine u minusu iz kojeg se nije lako vratiti. Ali, bili smo poput mačke s devet života. Nije prvi put kako pokazujemo karakter i nije mala stvar dobiti Juga četiri puta uzastopno u finala kad odlučuje jedna utakmica. Čestitam mojim ratnicima na uspjehu - naglasio je trener Mladosti.

FINALE Jug Adriatic osiguranje - HAVK Mladost 13:15

RIJEKA Bazen 'Zdravko Ćiro Kovačić'. Bez gledatelja. Suci: Daniele Bianco i Filippo Gomez (obojica iz Italije).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Obert  Fatović (3), Lončar, Kržić (1), Garcia (1), Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (2), Žuvela (1), Benić (2), Obradović (2), A. Vukojević, I. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

HAVK MLADOST: Marcelić (2 obrane), Radu (1), Miloš (4), Biljaka (1), Lazić, Dašić, Bukić, Bušlje, Visković (1), L. Bajić, Brnetić, Kharkov (7), Jurlina (10 obrana), J. Vrlić (1). Trener: Zoran Bajić.

Igrač više: Jug AO 15/6, HAVK Mladost 14/7

Peterci: Jug AO 1/1, HAVK Mladost 4/3

Četvrtine: 3:4, 6:3, 2:3, 2:5