StoryEditorOCM
ForumPRVI SKANDAL

Grobar izbačen iz Big Brothera zbog optužbi za pedofiliju teška je nepoznanica u Makarskoj: sugrađani o njemu ne znaju gotovo ništa, osim da je dobar radnik...

Piše Mirela Goreta, Nina Glučina/SD
29. siječnja 2018. - 11:48
9496654

Makaranin Aleksandar Neradin prenoćio je u Big Brother kući u zagrebačkom Jadran filmu tek jednu noć – jučer je u jutarnjim satima promptno izbačen iz nje nakon što su na RTL Televiziji saznali da se na Županijskom sudu u Rijeci protiv dojučerašnjeg stanara kuće Velikog Brata vodi sudski postupak zbog povrede članka 158. Kaznenog zakona, koji propisuje postupak kažnjavanja spolne zlouporabe djeteta mlađeg od petnaest godina.
Na javno dostupnom ročišniku Županijskog suda u Rijeci jasno stoji njegovo puno ime i prezime, kao i članak Kaznenog zakona po kojem mu se sudi, što na RTL Televiziji, govore u svoju obranu, nikako nisu mogli znati.
Iz kuće Big Brothera izbačen makarski grobar osumnjičen za pedofiliju: postupak protiv njega vodi se na Županijskom sudu u Rijeci​
 

'Glupi ko stup'
"Potpisivanjem ugovora s RTL-om svi natjecatelji, između ostaloga, garantiraju da nisu kazneno gonjeni niti pravomoćno osuđivani. U slučaju povrede bilo koje ugovorne odredbe, pa tako i zbog povrede istinitosti podataka i jamstava, RTL ima pravo raskinuti ugovor.
Navedeno vrijedi i za Aleksandra Neradina, koji nije više dio projekta Big Brother 2018.", kratko su poručili s RTL Televizije. Produkcija, neslužbeno doznajemo, poprilično naivnom smatra Aleksandrovu šutnju o sudskom postupku prilikom ispunjavanja BB prijavnice i kasnijih radnji koje su prethodile njegovu ulasku u kuću. Jednostavno, komentiraju, ne mogu zamisliti da je 32-godišnji samac, koji sebe smatra iznadprosječno inteligentnom osobom, vjerovao da takva informacija neće isplivati van.
''Danas su ljudi glupi ko stup. Dok drugi u svoje slobodno vrijeme sjede po kavama ogovarajući kolege, ja sam netko tko shvaća stvari'', otkrio je prilikom ulaska u kuću Neradin, govoreći kako radi kao grobar, te se ujedno hvalio brojem žena s kojima je imao avanture za jednu noć.
"Svašta sam radio. Počeo sam raditi još dok sam bio dijete. Prodavao sam srećke za lutriju, a onda sam radio u jednom restoranu te poslije napokon ostvario želju da se zaposlim na brodu. Tu sam prošao sve što me zanimalo vezano za žene, i debele i mršave, i ružne i lipe, svakakve, i to mi je i bio cilj. Uglavnom, kad su se počele nagomilavati sve te žene, shvatio sam da se nekima ne sjećam ni imena i onda sam počeo zapisivati. Išlo je do nekih 140'', otkrio je Makaranin, obećavajući gledateljima najveću zafrkanciju u showu. No, jučerašnje jutro donijelo je otrežnjenje...
Kako stvari stoje, izbačenog Aleksandra bi jako brzo trebao zamijeniti novi stanar i tako zaokružiti početnu brojku od 18 stanara, koliko ih će se boriti za pozamašnu financijsku nagradu u iznosu od pola milijuna kuna.


'Uzeo neplaćeno'
Kao što je prezime Neradin, za koje se iz internetske platforme "Acte croatice" može pročitati da potječe uz Bosanske krajine, blaga nepoznanica u Hrvatskoj jer postoji samo u Makarskoj, i to u jednom domaćinstvu, tako je i mladi Aleksandar Neradin nepoznanica u gradu pod Biokovom.
32-godišnji Aleksandar, koji je iz "Big Brothera" izbačen nakon što se doznalo da mu se na Županijskom sudu u Rijeci sudi zbog seksualnog zlostavljanja djece inače nije grobar, već je komunalni djelatnik gradske tvrtke "Makarski komunalac". Kao komunalni djelatnik koji zbrinjava otpad, Neradin radi već godinu dana i nije stalni zaposlenik tvrtke, a otac Rasim već dugo godina radi isti posao i slovi kao izvrstan radnik.
- Aleksandar u "Komunalca" radi otprilike godinu dana i dosad nismo imali nikakvih pritužbi na njegov rad. Da mu se sudi nismo znali, a nismo ni mogli znati budući da se potvrda o nekažnjavanju izdaje sve dok se nečija krivnja ne dokaže. Za potrebe snimanja showa "Big Brother" Aleksandra pustili smo da uzme "neplaćeno". S obzirom na to da nije u stalnom radnom odnosu nije bio problem izići mu u susret - doznajemo od Čede Crljena, direktora "Makarskog komunalca".
Koju je školu išao i gdje, Crljen ne zna, isto kao ni veliki broj Makarana. Malo je ime Aleksandar Neradin poznato po gradu i malo tko je upoznat u kojim "krugovima" se kreće.


Glavna tema
Kontroverznog, sada već bivšeg kandidata RTL-ova showa rijetko kada se moglo sresti po gradu, jedno vrijeme bio je aktivan u fitness centrima i rano ujutro je znao prošetati psa. To su sva mjesta gdje su ga Makarani imali priliku povremeno vidjeti. A više od toga skoro je nemoguće bilo doznati o stanovniku grada koji broji oko 15 tisuća stanovnika.
Većina s Makarske rivijere Aleksandra je prvi put vidjela posljednjih dana na malim ekranima. Sad kad je izbačen iz reality showa, u kojem se već jedna Makarka proslavila, glavna je tema po gradu. Vraća li se mladi Aleksandar uskoro na svoje radno mjesto, Čedo Crljen nije nam znao reći sa sigurnošću.
- Tko će znati koji su njegovi daljnji planovi - dodao je direktor "Komunalca".

 


Velika gledanost
Usprkos skandaloznom startu, povratak "Big Brothera" na male ekrane je, sudeći po reakcijama gledatelja, bio dugoočekivan trenutak. Uz prvu subotnju emisiju uživo, prema prvim neslužbenim rezultatima, bilo je 620 tisuća gledatelja. Tako je Big Brother ostvario gledanost u ukupnoj populaciji od 15,12 posto (AMR), odnosno 33,63 posto u udjelu gledanosti, a gledatelji su i nakon emisije uživo ostali uz glavni kanal RTL-a i prvo izravno uključenje u kuću u kojoj je, nakon Aleksandrova ispadanja, ostalo troje natjecatelja iz Dalmacije.


Dalmatinci: Luce, Tomislav, Max
Pažnju je u startu privukla 24-godišnja Splićanka Lucija Stojak Luce, po zanimanju prodavačica, koja radi u kantini. Djevojka čiji životni moto glasi "hvala gospodine, tenkju veri mač, ali komplimente primamo samo u eurima" smatra da je bolja od drugih, a u BB kući nikomu neće dopustiti da joj se suprotstavi jer joj je svađa, kako sama ističe, najdraži hobi. Lucija kaže da je prijatelji smatraju inteligentnom, lukavom i znaju da će se uvijek izboriti za svoje mjesto. Ne voli škrte, lijene i sebične ljude i nada se da ih neće biti u kući. Priznaje da je žene baš i ne vole jer su često ljubomorne na nju. ''Ja i žene... Žene me ne vole, ali to mi uopće nije bitno sve dok me vole njihovi muževi'', samouvjereno će Lucija, svjesna da njezin izgled često privlači svakakve komentare, no ispod šminke je, veli, ona jedna sasvim obična djevojka iz susjedstva. Smatra da se u Big Brother kući sigurno neće zaljubiti, no poneke simpatije, kaže, nisu isključene.
S motom "udri brigu na veselje" život u BB kući odlučio je iskusiti i 26-godišnji samac Tomislav Roso, hotelijersko-turistički tehničar i zaljubljenik u košarku, rođen u Splitu s adresom u Kaštelima. Rosy, kako ga prijatelji zovu, visok je čak 205 centimetara, zbog čega je od drugih bolji u dvjema stvarima - mijenjanju žarulja i skidanju zvijezda s neba. Tomislav kaže da nije tipičan mladić - ne izlazi, ne pije i ne puši. Po prirodi nije agresivac, a naljutiti ga mogu samo brat i sestra. Trenutno je slobodan, no ističe da nema poseban tip cure, već je važno samo da se osjeti njezina prisutnost kada uđe u prostoriju. Za sebe kaže da nije netko tko se uklapa u masu, a u BB kući ne bi volio vidjeti licemjerne, bahate i bezobrazne ljude, zato što s njima nikad ne pronalazi zajednički jezik. No, nada se da će pronaći malu grupu ljudi s kojima će biti u dobrim odnosima. Rastavljeni 49-godišnji bajker Marijan Lisak Max, otac 23-godišnjeg sina, dolazi iz Zadra u koji se kao rođeni Zagrepčanin preselio prije nekoliko godina. Marijan je bivši pripadnik 1. gardijske brigade i ATJ Lučko, a danas je organizator sportsko-rekreacijskih natjecanja ratnih vojnih invalida.
''Kad sam bio mlađi mislio sam da ću u ovim godinama imati sretnu obitelj, puno djece, dobru ženu i da ćemo svi biti sretni'', ne krije, no smatra kako još ima vremena za pronalazak srodne duše. Kao svoju najveću životnu pogrešku navodi povratak iz Švicarske u Hrvatsku zbog ljubavi koja je, nažalost, pukla, pa otad nema povjerenja u žene. "Sve su proračunate, imaju svoje mišljenje i sve je dobro dok se ima, a kad se nema, pokupe svoje prnje i odu. Ne volim žene koje su materijalistice i pune sebe. Nažalost, uvijek naletim na takve'', naglašava Marijan, koji u BB kući želi promijeniti stavove ljudi o bajkerima, jer su u društvu prikazani na sasvim krivi način. Stoga se nada da će poput Saše Tkalčevića iz prve BB sezone postati drugi bajker pobjednik "Big Brothera".

20. travanj 2024 14:07