StoryEditorOCM
ForumOGLASILA SE POLICAJKA O KOJOJ PRIČA CIJELA HRVATSKA

'Nikad navijače nisam smatrala huliganima, a veće sam neugodnosti doživljavala od tzv. gospode'

Piše JL
27. svibnja 2018. - 11:06
pol

Uoči derbija Dinama i Hajduka u Vinkovcima, internet su zadnja dva dana zasule fotografije policajke koja je bila u skupini s ostalim pripadnicima policije koji su pazili da sve prođe mirno.

Mediji su uskoro objavili njezin identitet, a radilo se o 31-godišnjoj Jadranki Šarić,koja godinama radi za interventnu policiju PU vukovarsko-srijemske.

Facebook: Jadranka Šarić

 

Kako su svi imali svoju verziju o tome da "je mlada policajka huligane dovela u red", Šarić se u subotu sama oglasila putem svog Facebook profila. Među ostalim je naglasila da skupinu ljudi koji su s njom na brojnim fotografijama raznih agencija - nikad nije zvala "huliganima".

- Pošto je već sve izmaklo kontroli, moram napisati nekoliko riječi. Prvo i osnovno, skupinu ljudi koja je privukla najveću pažnju nikada nisam nazvala huliganima! To su ljudi koji se na svoj način bore protiv nepravde, a moje je da kao čovjek to poštujem i razumijem kako svatko od nas želi pripadati nekamo - napisala je Šarić.

- Nasilje nije odgovor na nasilje i tu smo upravo da to nasilje spriječimo, a ne da ga promoviramo. Nikada nisam imala problem sa istima, štoviše, više sam neugodnosti doživjela od ljudi koje se naziva "gospodom", koji su se prijetili kako će mi se srediti otkaz i sve to popratili nizom uvreda - nastavila je.

Vinkovci, 230518.
Stadion Cibalije.
Utakmica Finala Hrvatskog nogometnog Kupa, GNK Dinamo - HNK Hajduk.
Na fotografiji: atmosfera.
Foto: Ronald Gorsic / CROPIX

Ronald Gorsic / CROPIX

Jadranku Šarić vidi se lijevo na fotografiji, ispred skupine koja se kreće prema utakmici Dinamo-Hajduk (Vinkovci, 23.5.2018.)

 

Kazala je i nešto o novoj "tituli" koju je dobila u javnosti.

- Nkada se nisam nazvala "superpolicajkom" i slično. Kao i svaki drugi dan, došla sam pošteno zaraditi svoju plaću, jer ne bi vjerovali, račune ne plaćam snajperom i palicom, izgledom, šminkom - nego novcem koji zaradim upravo na tom poslu - kaže policajka, na koju su sada sugrađani, sudeći po pozitivnim komnetarima, samo još više ponosni zbog svega što radi.

Na kraju se zahvalila svima koji je podržavaju, koji su joj poslali lijepe riječi, što joj znači puno.

- A hejteri... Mogu samo reći da i zavist valja zaslužiti. Vodimo ljubav, ne rat - zaključuje Šarić, koja može biti uzor mnogima.

 
19. travanj 2024 21:29