StoryEditorOCM
ForumLAŽNI NJEGOVATELJI IZ PAKLA

Zatočili starce o kojima se nije imao tko brinuti, prodali njihove kuće i pokrali im novac s bankovnih računa!

Piše JL
9. ožujka 2019. - 19:35
dom za starije i nemoćne osobe

Španjolska policija spasila je dvije starije osobe koje je navodno zatvorio i drogirao par koji se predstavljao kao njegovateljski, a s bankovnih računa žrtava također je ukrao i više od 1,8 milijuna eura, objavio je The Guardian.

Naime, nakon što je policija u Frankfurtu zatražila pomoć od španjolskih kolega u traganju za 101-godišnjom njemačkom državljankom Marijom Babes, tragovi su policajce doveli do doma za starije i nemoćne osobe u gradiću Chiclana de la Frontera na jugozapadu Španjolske.

Starica je pronađena u spomenutom domu, koji su tamošnji mediji odmah prozvali "kućom horora" - žena je bila toliko ozbiljno bolesna, a zbog njezine bolničke dokumentacije, vlasti su posumnjale u ponašanje ljudi koji su se brinuli o njoj prije nego što je žena uopće završila u domu.

Istraga je otkrila kako se kubansko-njemački par, čiji identitet još nije otkriven, sprijateljio s Marijom Babes na Tenerifima i doveo je u južnu Španjolsku pod izgovorom "da će je ondje moći bolje paziti". Policija je priopćila kako je par koristio istu tehniku ​kao i kod drugih ranjivih osoba.

- Mjesecima su me držali u unajmljenoj kući, vezali su mi ruke... Nisam ni znala da su prodali moju kuću na Tenerifima i uzeli mi više od 160.000 eura s bankovnog računa - rekla je Maria policiji kad se donekle oporavila od pakla koji je proživjela s prevarantima.

Samo dan prije nego što su ih uhitili, kubansko-njemački par uspio je uvjeriti Mariju Babes da s njima napusti dom za starije i nemoćne. Pet sati poslije starica je bila mrtva.

- Smrt nam je bila sumnjiva jer je istoga jutra snimljen video u kojem je Maria bila dobro - svirala je tamburin na božićnom doručku u kući i djelovala je sasvim u redu - navodi se u priopćenju španjolske policije.

Prevarantski par inzistirao je na hitnoj kremaciji, pa se nije mogla napraviti obdukcija, ali pogrebnik je policiji rekao kako mu je bilo čudno što par nikad nije tražio pokojničin pepeo.

Kad je policija napokon stigla u kuću koju je kubansko-njemački par unajmio, ondje su pronađene dvije avionske karte za Kubu, ali i dokaz o još jednoj unajmljenoj nekretnini u blizini. A u drugoj kući španjolski "plavci" zatekli su stariju Nizozemku i Nijemca koji su bili u vrlo lošem zdravstvenom stanju, a higijenski uvjeti u kojima su živjeli bili su prestrašni, prenosi The Guardian.

- Oboje su boravili u prostorijama koje su vijcima bile zatvorene izvana, hranili su se putem sonde i nisu se mogli kretati - objavila je policija i dodala kako se Nizozemka i Nijemac dobro oporavljaju.

Prevarantski par ostaje u pritvoru do daljnjega. Istražitelji su također otkrili kako su lažni njegovatelji od još četvero ljudi ukrali najmanje 1,8 milijuna eura. Par se tereti za prijevaru, pronevjeru, obiteljsko zlostavljanje i pranje novca. Još četiri osobe su uhićene, a devetero ljudi je pod istragom.

25. travanj 2024 07:01