FOTO/VIDEO: GORI CRKVA NOTRE-DAME! Iz čuvene građevine u središtu Pariza suklja gusti dim, vatrogasci pokušavaju obuzdati stihiju: 'Krov se urušio'

FOTO/VIDEO: GORI CRKVA NOTRE-DAME!

U čuvenoj pariškoj crkvi Notre-Dame, znamenitosti koja je jedan od simbola francuske prijestolnice, u ponedjeljak u poslijepodnevnim satima izbio je požar.

Na snimkama iz relativne blizine crkve vidljivo je da iz nje suklja gust dim, a krov je obuhvaćen velikim plamenim jezicima.

Vatrogasci i ostale hitne službe su na terenu, a zasad nema podataka o uzrocima ovog incidenta kao ni o eventualno ozlijeđenim osobama.

- Krov se urušio, javlja reporter francuske televizije France 24 s lica mjesta.

Prva dojava o vatri, koja je navodno izbila u jednom od tornjeva, stigla je u 17:50h, a odmah nakon toga izvršena je evakuacija.

Francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji je u 20 sati trebao održati važan politički govor, to je obraćanje naciji zbog ovog požara koji, po svemu sudeći, prerasta u veliku katastrofu, otkazao.

otkazao.

Embedded video

Liam [email protected]

on fire 🔥

2,234

3,715 people are talking about this

Twitter Ads info and privacy

Embedded video

Firas El [email protected]

Fires coming out of the cathedral.

303

597 people are talking about this

Twitter Ads info and privacy

Embedded video

Naslovnica Forum

Najčitanije

NIVES CELZIJUS NA SUDU OPISALA TRAUMATIČNO ISKUSTVO Dok je Dino Drpić igrao na Bruneju, na vrata mi je pokucao čovjek kojemu je bio dužan 5000 eura. Tuširala sam se i bila gotovo polugola, a on je inzistirao da uđe u kuću. Mislila sam da je kamatar...

Dok je Dino Drpić igrao na Bruneju, na vrata mi je pokucao čovjek kojemu je bio dužan 5000 eura. Tuširala sam se i bila gotovo polugola, a on je inzistirao da uđe u kuću. Mislila sam da je kamatar...
Svjedočenjem Nives Celzijus, na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu nastavljeno je suđenje konobaru Danijelu Despo...
Dok je Dino Drpić igrao na Bruneju, na vrata mi je pokucao čovjek kojemu je bio dužan 5000 eura. Tuširala sam se i bila gotovo polugola, a on je inzistirao da uđe u kuću. Mislila sam da je kamatar...