StoryEditorOCM
ForumZVIJEZDA POPULARNE SERIJE 'KOSTI'

'Yugo je bio moj prvi auto. Kupili su mi ga roditelji. Stalno je smrdio po benzinu, prava kanta'

Piše Karmen Miletić/Jutarnji list
22. kolovoza 2019. - 14:13
david

Glumca Davida Boreanaza (50) najprije smo upoznali na televizijskim ekranima prije dvadeset godina kao zgodnog “vampira s dušom” i velikim srcem koji voli Buffy, hrabru i spretnu ubojicu krvopija, zatim ga pamtimo po vlastitoj seriji “Angel”, u kojoj se ovaj vampir bori protiv zla na svom putu do iskupljenja, a nakon toga ostvaruje zapaženu ulogu šarmantnog FBI agenta Seeleya Bootha u američkoj kriminalističkoj TV seriji “Kosti”, gdje “iskopava” misteriozne slučajeve u svojoj vječitoj borbi za pravdu...

Gotovo pa možemo reći kako posljednja dva desetljeća Davida oduvijek i stalno gledamo na TV ekranu, ali samo pravi obožavatelji znaju da je njegova prva uloga ikada bila u seriji “Bračne vode” (Married... with children), u kojoj je kratko glumio dečka Kelly Bundy, i da se pojavio u spotu za pjesmu “White flag” britanske pjevačice Dido.

Stalno u poslu

Angel ili agent Booth, kako vam je draže i po čemu ga više pamtite, jedan je od najzaposlenijih ljudi na televiziji, glumac i producent koji projekte niže jedan za drugim. David staje ispred i iza kamere, u svojim odmjerenim intervjuima, nikad predramatičnim, uvijek ističe kako je on prije svega “veliki radnik”. Nakon završetka snimanja čak 12 sezona serije “Kosti” trenutno radi na novom projektu, u vojnoj dramskoj seriji televizije CBS “Seal Team” glavni je glumac i izvršni producent. Naime, riječ je o seriji koja prati profesionalne i osobne živote najelitnije jedinice mornarskih SEAL-ova, prikazuje što točno rade specijalci, dočarava njihov zamršen privatni život te sve po život opasne odluke koje moraju donositi u ime svoje države. Uz Boreanaza u seriji još glume zvučna glumačka imena poput Maxa Thieriota, Neila Browna Jr., AJ-a Buckleya, a producent je Hilton Smith (serija “Lucifer”).

Rad s veteranima

U Hrvatskoj je do sada na kanalu AXN Adrija emitirana prva sezona ove serije, druga počinje s emitiranjem 2. listopada također na AXN Adrija, a treća se upravo snima u našem susjedstvu. Ekipa serije “SEAL Team” već dva i pol tjedna provodi u Beogradu. Najprije su zbog snimanja zauzeli centar grada, spustili helikopter, izokrenuli nekoliko automobila, ukratko izazvali opću pomutnju u gradu, a potom su se preselili na set. Upravo smo tamo, u pauzi od snimanja jedne od scena za treću sezonu, imali priliku razgovarati s karizmatičnim Boreanazom.

- Igram Jamesa Hayesa, vođu ekskluzivnog ‘SEAL Teama’, radim s fenomenalnom grupom ljudi, stvarnim ratnim veteranima i u tu ulogu unosim svoje dvadesetogodišnje glumačko iskustvo. James je pravi alfa mužjak, motiviran do srži, vojnik koji pomiče granice u poslu i izvan njega, prilično usamljen u stvarnom životu, a jedino gdje se osjeća sigurnim je posao - tako nam je David opisao lika kojeg igra, ponovno jednog “alfa mužjaka”, naglašavajući kako je sam rad na ovoj seriji za njega pravi blagoslov. Otkriva nam i da svoje “isklesano tijelo” održava u formi kardio vježbama i igranjem hokeja na ledu. Općenito, vježbanje mu je važno jer mu je u suprotnom nemoguće izdržati ovaj radni tempo i tešku ratnu opremu koju svakodnevno nose.

- Jedan od izvršnih producenata serije pravi je ratni veteran čiju kacigu svakodnevno nosim. Ne nosim ove zamjenske, lakše, ne pada mi na pamet promijeniti je baš zbog svega što su vojnici SAD-a uistinu prošli da bi zaštitili našu zemlju, zbog svega onoga što su morali žrtvovati... Mislim da producenti i pisci, bivši pripadnici vojske, rade vrlo dobar posao. Ovom serijom možemo samo zagrebati po površini svega onoga što vojnici uistinu rade, pokazati gledateljima kako izgledaju te tamne sjene koje se vuku iza vojnika. Nama je lako na setu viknuti ‘rez’, mi ne moramo prolaziti kroz ono što oni prolaze, a to je povratak iz rata u stvaran život, PTSP i društvo koje ih ne razumije... - opisuje Boreanaz. U Beogradu će ukupno provesti tri tjedna i snimiti četiri epizode treće sezone serije. Lokaciju u glavnom gradu Srbije predložio je scenarist John Glenn.

- Mislim da je za seriju važno da se snima na drugačijim lokacijama, zato mi je super što smo ovdje. Ljudi su nam pružili veliku dobrodošlicu, svi su toplog srca, lokalni tim s kojim radimo je izvrstan, zabavno je. Ono što me najviše oduševljava jesu ovdašnje namirnice, imam osobnog kuhara koji mi sprema obroke od organskog, sezonskog povrća s ovog područja. Ja sam razmažen, sve ovdje ima drugačiji, bolji okus! - oduševljen je glumac. Osim “pravog” okusa povrća, još ga je jedna stvar iznenadila, prije nekoliko dana je hodajući setom nabasao na stari Zastavin automobil Yugo.

- Nisam mogao vjerovati, odmah sam zavikao: ‘Ovo je bio moj prvi automobil u životu’. Naime, roditelji su mi kupili Yugo kad sam išao u srednju školu da se mogu voziti do nje, pamtim ga kao pravu kantu na četiri kotača koja je stalno smrdjela po benzinu, ali moja je mama uvijek govorila: ‘Gledaj, služi ti da te odveze od točke A do točke B, što se žališ, bolji je od autobusa!’ - ispričao je David, koji se i fotografirao pored automobila i sliku objavio na svom Instagram profilu.

Instagram

 

Dijete TV prognozera

Boreanaz je završio srednju školu “Malvern Preparatory School” u Pennsylvaniji, do nje je vozio Yugo. Kako je od malena znao da želi biti glumac, upisao je Ithaca College u Ithaci, u New Yorku i tamo diplomirao kinematografiju i fotografiju. Odrastao je uz majku koja je radila u putničkoj agenciji, oca koji je vodio vremensku prognozu na lokalnoj televiziji i dvije sestre. Dok je pokušavao uspjeti u glumačkom svijetu, bio je bez vlastitog krova nad glavom, bez novca, spavao je na sestrinom kauču.

- I danas se svakodnevno sjetim tih trenutaka, spavanja na kauču i kako sam pokušavao svoj životopis staviti u ruke velikih faca. To me čini skromnim, prizemljenim i zahvalnim na svemu što danas imam. Nisam neki tip koji voli slavu, to nije moj ‘mindset’. Ja sam radnik, inspiriran ljudima s kojima sam u ovom poslu svaki dan - skromno će ova televizijska zvijezda, koja je prvu zapaženu ulogu odigrala u svima znanoj “Buffy, ubojici vampira”. Dobio ju je slučajno, producent serije ugledao ga je na cesti dok je David šetao psa.

Ucjena

Boreanaz je danas u braku s bivšom Playboyevom zečicom Jaime Bergman (43), imaju dvoje djece, sina Jadena (17) i kći Bellu Vitu Bardot (9). Zanimljivo je kako su se David i Jaime upoznali iste godine kada su se vjenčali, i to u Playboyevoj vili na zabavi povodom Dana zaljubljenih. Njihovo vjenčanje zakazano je za 11. rujna 2001. godine, no odgođeno je zbog terorističkog napada na SAD, pa se par vjenčao na Dan zahvalnosti iste godine. Prije desetak godina, kada je njegova supruga bila trudna s drugim djetetom, David je javno priznao kako ju je prevario. Rachel Uchitel, navodna ljubavnica golfera Tigera Woodsa i Davida Boreanaza, kontaktirala je Boreanazovog odvjetnika Martyja Singera i zatražila šesteročlanu cifru za šutnju svoje klijentice, što je on odbio i priznao nevjeru. Supruga mu je sve oprostila i danas su i dalje u braku.

- Zajedno odgajamo djecu i trudimo se biti puni podrške, što za njih, što jedno za drugo. Što se njihovih odabra karijere tiče, nećemo ih tjerati ni na što, nadamo se samo da će dobro odlučiti. Moj sin već sada pokazuje znakove da će biti dobar biznismen, taj svakome može svašta prodati. Uz to, odlično igra hokej. A moja djevojčica, ona voli jahanje. Žena i ja jednostavno želimo da oni isprobaju što više aktivnosti i da pronađu najdražu - David će o odgoju. Tvrdi da njegova djeca znaju da je nekad igrao vampira, ali nisu nikada pogledali seriju “Buffy”.

- Bila je to kultna serija, a lik Angela nešto što je bilo iznimno zabavno igrati. Mislim da mi je kći još premalena da bi pogledala seriju, ima u njoj premračnih elemenata. No nisam tip od vraćanja na staro, to je za glumca pogubno. Više volim živjeti u sadašnjem trenutku i fokusirati se na ovo što je sad! I mislim da sam trenutačno na vrlo dobrom mjestu u karijeri. Gluma je zabavna ako se dobro pripremite za ulogu. Ja već dvadeset godina radim s istom instruktoricom glume, zajedno pregledavamo svaki scenarij, rastavljamo dijaloge, a ako to sve prije napraviš, onda ostaje samo zabava na setu i gluma, sve ovo što danas ovdje možete vidjeti - govori nam David.

Iako o Beogradu prije dolaska na set nije znao apsolutno ništa, u Ameriku će se vratiti oduševljen ovim gradom i ljudima, a posjet Hrvatskoj mu je, tvrdi, još neispunjena želja.

- Kad bismo barem i tamo snimali, čuo sam da imate prekrasnu obalu... - zaključuje.

24. travanj 2024 19:40