StoryEditorOCM
ForumPREDSTAVNICI SINDIKATA STIGLI NA PREGOVORE U VLADU

Šprem: Vidjet ćemo što će ponuditi, ali nisam optimistična. Kada će štrajk biti gotov? Ako ponude 6,11%, odmah danas

Piše Slobodna Dalmacija
25. studenog 2019. - 18:10
bbimagehandler

Predstavnici sindikata obrazovanja stigli su oko 16 sati na sastanak u Banske dvore gdje će u ime Vlade s njima razgovarati predstojnik Ureda premijera Zvonimir Frka Petešić, piše Slobodna Dalmacija

Predsjednik Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Vilim Ribić i zamjenik glavnog sindikalnog povjerenika Igor Radeka uoči sastanka su rekli da za njih nije presudno pitanje hoće li na stolu biti dodaci ili koeficijenti.

Sindikati objavili da se na Trgu bana Jelačića danas okupilo više od 40 tisuća ljudi; Premijer veliki prosvjed smatra apsurdnim i pretjeranim

"Ali, to je stav našeg sindikata", rekao je Ribić.

Predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja Sanja Šprem je priznala novinarima da nije optimistična.

"Krajnje je vrijeme da se ovaj problem riješi. Ali, da sam optimistična, nisam", kaže Šprem i obrazlaže svoj stav.

"Vlada dosad nije pokazala intenciju da se problem riješi. Tako da ni danas ne očekujem velika čuda. Vidjet ćemo što će ponuditi. Očekivala sam da će se na sastanku pojaviti premijer Plenković. Vlada i premijer moraju preuzeti odgovornost za stanje u sustavu obrazovanja", kaže Šprem.

Učitelji iz cijele Hrvatske ispunili zagrebački trg; Luka Žužul: Osjećam i ponos i stid. Stid jer su me oni najgori u društvu natjerali da se dignem u 4 ujutro i pređem 400 km umjesto da sam u svom razredu

Kaže kako će svaka konačna ponuda koju sindikati dobiju biti na referendumu.

"Zaposlenici u obrazovnom sustavu su pojačali pritisak, a nisu posustali niti kada im je rečeno da se dani u štrajku neće platiti. Mi smo spremni zadnju, konačnu ponudu Vlade dati na referendum članstvu", jasna je Šprem.

Upitana hoće li ovog tjedna štrajk završiti, Šprem kaže da on može biti okončan danas ako će ponuda biti 6,11 posto.

24. travanj 2024 03:46