KošarkaVelika pobjeda

Šibenčani u potpunosti nadigrali ‘žute‘ i slavili na Gripama: Jakov Vladović ‘školovao‘ Splićane

Piše Frane Vulas
3. ožujka 2020. - 08:27

Zasluženo slavlje Šibenke na Gripama za koje su igrači gostiju dobili pljesak i objektivnih domaćih navijača. Gosti su pokazali mnogo više od poprilično indisponiranih domaćina i zasluženo su odnijeli bodove iz grada pod Marjanom.

Od starta pa potom i u većem dijelu susreta Šibenčani su bili u prednosti, a na koncu nije čak bilo ni neke posebne rezultatske neizvjesnosti. Povukao je Šibenku Vuko s 11 koševa u prvih osam minuta susreta, a u drugom poluvremenu 36-godišnji veteran Vladović (24 koševa, deset asistencija i šest skokova!) koji je zabio čak 15 koševa u prvih šest minuta treće četvrtine.

Zadnji tračak kakve-takve nade za Split nestao je malo manje od dvije minute prije kraja kada je pri rezultatu 76:85 Perković osvojio pa izgubio loptu poslije čega je Marčinković napravio namjeran prekršaj. Split je bio daleko od svojih najboljih ovosezonskih izdanja. Izuzev Marčinkovića u redovima "žutih" gotovo da nije bilo raspoloženog pojedinca.

19. travanj 2024 19:17