KošarkaKošarka

Šibenka ostvarila prvu pobjedu: Nakić i Vladović vukli, Dašić igrao, Cobb sjedio na tribinama

28. rujna 2019. - 22:41

Košarkaši Šibenke pobjedom su otvorili novu sezonu od koje se puno očekuje na i oko Baldekina.

Međutim, u pravu je bio iskusni Jakov Vladović kada je u najavi utakmice govorio da prva uvijek nosi nervozu. 'Narančasti' su vrlo loše otvorili utakmicu. Gosti su poveli 7:0, a prvi ubačaj za domaće imao je baš Vladović na isteku treće minute. Loš period Šibenke trajao je sve do (2:10). Tada je trener Miro Jurić pozvao time out i u igru ubacio Tonija Nakića i novopridošlog Crnogorca Vladimira Dašića. Imali su gosti još neko vrijeme prednost (16:8), no onda je uslijedila kanonada domaćih, ili serija 12:0 za prvo vodstvo.

Ipak, 'analitičari' se nisu predavali, nije ih demoraliziralo ni vodstvo Šibenke (45:33) sredinom treće dionice. Držali su priključak sve do kraja treće četvrtine (51:47). Međutim, 'narančasti' su se pobrinuli na vrijeme da utakmica ne otkliže u neizvjesnu završnicu.

Bez obzira što Zagrepčani i nisu pretjerano atraktivan suparnik, tribine Baldekina bile su gotovo pune. Logično, jer prijatelji košarke u Krešimirovom gradu pohrlili su pogledati 'novu' Šibenku. Doduše, nisu vidjeli sav igrački arsenal s kojim će u nastavku natjecanja raspolagati trener Miro Jurić. Naime, na tribinama su ostali Amerikanac Eric Cobb kojemu još nisu stigli papiri, ali i ozlijeđeni domaći aduti Domagoj Šarić i Pavao Paić.

Inače, prije početka utakmice novi predsjednik i dopredsjednik Ante Burić i Ante Nakić darivali su donedavne čelnike Bašara Egemena i Vladimira Kravara, predstavnike turske Dogus Grupe koji su sedam godina bili generalni sponzori Šibenke.

GKK Šibenka- Hermes Analitica 75:62 (20:16, 11:14, 22:17, 22:15)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 700. Suci: Denis Hadžić (Pula), Gordan Terlević (Kastav), Ivan Šverko (Rijeka).

GKK Šibenka: Mileković (2), Vuko (12), Gulin, Bašić (8), Primorac (6), T. Ivišić, Dašić (12), Klarin, Pleadin, Nakić (21), Vlaić, Vladović (14).

Hermes Analitica: Perić (15), Kordić (2), Anzulović, Kalpić (9), Svoboda (10), Krajnović, Ljubičić (10), Šimović (2), Gazić (2), Rajić (7), Clark (5).

18. travanj 2024 04:22