Ostalodominacija

Slavici četiri postolja ‘Zlatnog Orlanda‘: mladi šibenski plivač osvojio medalju u svakoj utrci u kojoj je nastupio

Piše B. Juras
19. lipnja 2022. - 16:13

Toni Slavica, hrvatski juniorski reprezentativac, s normom za prvenstvo Europe u Bukureštu, nakon sve četiri isplivane utrke u dubrovačkom Gružu uspeo se na pobjedničko postolje. Član Šibenika na međunarodnome mitingu "Zlatni Orlando" nije imao pravu konkurenciju na 400 metara mješovito. Prvi je došao do cilja, s više od 12 sekundi prednosti pred najbližim konkurentom.

U ostala tri nastupa (100 i 200 prsno te 200 mješovito) pripala su mu druga mjesta u apsolutnoj i prva u juniorskoj konkurenciji. Od plivača Šibenika, na mitingu je nastupio još i kadet Mauro Galić, inače sudionik četverodnevnog nacionalnog razvojnog kampa u Dubrovniku. Zbog školskih obveza, u Dubrovnik nije išao Luka Popović.

26. travanj 2024 16:27