Kinez slavio u dramatičnoj završnici: Ivan Šapina propustio veliku priliku za plasman u polufinale

27. srpnja 2021. - 07:48

Hrvatski tekvondaš Ivan Šapina poražen je u četvrtfinalnom dvoboju kategorije do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zagrepčanin je poražen od Kineza Hongyi Suna s 8-6, iako je 16 sekundi prije kraja vodio s 5-2. Kinez je u dramatičnoj završnici došao do šest poena i prošao u polufinale, a Šapina sada čeka eventualnu pobjedu 27-godišnjeg Suna kako bi ga povukao u repesaž i borbu za brončanu medalju.

U polufinalu će se Kinez boriti protiv boljeg iz meča Slovenca Ivana Trajkoviča i Rusa Vladislava Larina.

Šapina je u Makuhari Areni izgubio na sličan način kao što je u ponedjeljak Matea Jelić osvojila, preokrenuvši u zadnjih 14 sekundi tijek finala.

Šapina (21) je prvi puta na Olimpijskim igrama, a u svojoj kolekciji ima brončana odličja sa Svjetskog (2019) i ...

19. travanj 2024 23:01