Alkar - Zadar 89:83 (26:22, 17:16, 17:23, 12:6)

Sinj - ŠSD Sinj. Gledatelja: 1000 Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Josip Jurčević (Split), Bojan Kruljac (Zagreb)

Alkar: Johnson (27), Boban (12), Salzburger, Modrić (5), Dominović (8), Župić, Gaurina (2), Bilandžić (13), Jurela, F. Vučić, H. Vučić (16), K. Vučić (6).

Zadar: Bašić (14), Vraneš (8), Jelenković (2), Krajina (7) Špaleta, Brzoja (11), Marinković (24), Tomas, Barać (3), Vrkić, Mazalin (14).

Uvodne minute Alkara ponudile su nadu domaćim navijačima da bi vrlo lako mogli do neočekivanog blagdanskog poklona u vidu pobjede protiv ABA-ligaške momčadi, kako se na kraju i dogodilo.

Sinjska se momčad nametnula od samog početka, razigrala se trojka Johnson - H. Vučić - Boban, da bi u 18. minuti semafor pokazao visokih 11 razlike, međutim, nekoliko brzopletosti u samoj završnici i prednost se istopila na svega pet. Zadar je u trećem periodu prijetio preokretom, ali odlično je reagirao Johnson koji je s nekoliko sjajnih poteza dignuo publiku na noge. Ipak, Zadar je u 28. minuti došao do egala. Tricom Bobana u 32. Alkar je ponovno ostvario velikih 10 razlike, no tada je neobjašnjivo pao u igri, pa su Zadrani u 35. minuti, na krilima Brzoje i Bašića, serijom 12-0 okrenuli rezultat u svoju korist.

Minutu i pol prije kraja Zadar je došao na prag pobjede, imao je 77:71, ali tada Bilandžić pogađa tricu, zatim i tek jedno od tri slobodna nakon tehničke Marinkoviću, da bi u zadnjem napadu Johnson položio za produžetak. A kad tamo, Alkar je odigrao "con cojones", jednostavno je "više želio" pobjedu. Ključne koševe za odvajanje zabio je Dominović, nadovezao se i Bilandžić, čime je triler u Sinju zaključen prije završnih sekundi pa je veliko slavlje zasluženo pripalo domaćoj momčadi.

19. travanj 2024 15:22