"Zadar" bolji od "OSK"-a: Župan zabio i asistirao, tri boda ostala na Stanovima

Piše Ivica Gjergja
11. ožujka 2017. - 19:05
zupan

ZADAR - OSK 2:0
ZADAR - Igralište Stanovi. Gledatelja 200. Sudac: Mišo Krešić - Metković (6,5). Pomoćnici: Nenada i Trković. Strijelci: 1.0 Tokić (78), 2:0 Župan (86). Najbolji igrač: Dragan Župan (Zadar).

ZADAR: Jurjević (7), Pranić (6,5), Šimurina (6,5), Tokić (7), Blažević (6,5), Župan (7,5), Pantalon (6,5), Anić (6) od 48. Brlić-), Čulina (6,5), Terkeš (6,5) (od 87. Rončević-), Bubnjar (6,5) od 72. Gagula-). Trener: Josip Butić (7).

OSK: Bilandžić (7), I. Bašić (6), P.Bašić I(6), Norac - Kevo (5), Poljak (7), N. Bašić (6), Banić - Škojo(5), P. Bašić II (7), zebić (5) od 66. Ramljak -), Grgat (5). Trener: Zdravko Ćurković(6).

Dosta dugo, uporno, organizirano i konstantno domaći nogometaši su „lomili" izuzetno jak i dobar otpor gostiju koji su u pojedinim trenucima bili i opasni po gol domaćeg vratara Karla Jurjevića koji se istakao s nekoliko obrana. Najbolja njegova obrana bila je ona u 70. minuti kada je Ivica Bašić opalio kao iz topa s 25 metara - izvio se Jurjević i izbacio je u korner.

No vratimo se početku utakmice kada je u doslovno 30. sekundi susreta Tokić izvrsno uposlio Blaževića, a ovaj za Terkeše koji za djelić sekunde kasnio. Nakon toga domaćini imaju inicijativu, bolje stoje na terenu, traže gol no OSK-ov vratar Ante Bilandžić je igrač susreta, izvrsno je reagirao u pet-šest matnih situacija.

Tako bilježimo prigode domaćih: Blaževića u 10. te Bubnjara dalekometno u 18. i 21. minuti te ponovo Blažević u 42. pogađa rašlje, na kraju Terkeš u 45. minuti, ali je vratar gostiju nesavladiv. U drugom dijelu opet bolji domaćini dominiraju, jedino ravnotežu drže Petar Bašić II i Božo Poljak.

I u 78. minuti konačno su svi odahnuli na tribinama i na terenu, Župan se izborio za jednu loptu, krenuo s njom nekoliko koraka i idealno uposlio Tokića koji je zaobišao dvojicu i s vrha kaznenog prostora zabio za vodstvo. Pobjeda domaćih je osigurana u 86. minuti kada je Blažević odlično pronašao Terkeša, ovaj daje povratnu loptu za Župana koji ne propušta i zabija za 2:0 lijepim udarcem, za nova tri boda i zadovoljstvo gledatelja na tribinama.

25. travanj 2024 00:49