SportFOTO: KVALIFIKACIJSKA UTAKMICA ZA POPUNU TREĆE HNL - JUG

Zagora dvojkom "častila" Škabrnju!

12. lipnja 2017. - 00:00
skabrnja_zagora14-110617

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja 700. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Pomoćnici: Jakšić i Vidović.

Strijelci: 0:1 Slugan (40), 0:2 Sablić (53). Najbolji igrač: Krešimir Slugan (Zagora).

ŠKABRNJA – ZAGORA 0:2

ŠKABRNJA: J. Škara, Paleka , Š. Škara, Lekaj, Bacalja , Vrsaljko od 66. Vukorepa), F. Bilaver , I. Bilaver , Plecić od 75. Žilić), Mičić od 51. Jakušić . Trener: Šime Ivković.

ZAGORA: Vukić , Malešn , Pleština, Sablić , Slugan, Jurišić od 79. D. Vučemilović - Alegić), Ćaleta , Dronjić(od 34. N. Vučemilović - Alegić ), Borzan, Brnadić . Trenr: Davor Višić.

Na početku susreta na centru igrališta izašle su obje momčadi sa sucima i minutom šutnje odali počast preminulom nogometašu Antoniju Jurjeviću.

Epicentar nogometnog zbivanja ove nedjelje bilo je igralište NK Škabrnje Vlačine, koje je pohodilo preko 700 gledatelja. Na samom otvaranju susreta gosti su prvi zaprijetili, te preko Maleša pucali na vrata Josipa Škare koji je bio siguran. Uzvraćaju domaćini preko Franka Bilavera kojega je izvrsno uposlio Kapović, no na drugoj strani siguran je Vukić vratar Zagore.

Zagora ima više od igre nakon što su domaćini dva puta imali  prigode. Gosti su u 40 minuti jednu lijepu kombinaciju materijalizirali i postigli vodstvo. Naime, Sablić je uzeo jednu loptu obrani domaćih, krenuo je i proturio do Slugana koji oči u oči sa J. Škarom zabija za vodstvo 0:1. S tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu dominantni su bili gosti. Domaćini gledaju kako brzim kontrama doći do gola, no ne uspijeva im. U 53. minuti gosti iz Unešića postigli su svoj drugi gol i tako mirno čekaju uzvrat sljedeći četvrtak u Unešiću. U toj minuti gosti su izveli dva kornera. Na drugoj vratnici je bio sam Sablić i pored nemoćnog Josipa Škare zabio za 0:2 za konačnu pobjedu ove dopadljive utakmice, u kojoj su gostujući navijači Pašaice došli za svoj gušt.

Nakon toga gosti su pametnom igrom čuvali rezultat, a kada je trener domaćih Šime Ivković izvršio izmjene, igra njegove momčadi dobija drugu dimenziju. Otvorenija je, a više prigoda stvaraju F. Bilaver, Žilić, Vukorepa, ali bez promjene rezultata.

Zagora ulazi u uzvratnu utakmicu koja će se odigrati u Unešiću sljedeći četvrtak sa pobjedom.