SportFOTO: UMALO IZGUBILI DOBIVENU UTAKMICU

Hrvatska "na mišiće" u dramatičnoj završnici svladala Bjelorusiju

Piše PSD
18. siječnja 2018. - 23:08
rg_hrvatska_bjelorusija36-180118

Nakon dvije impresivne pobjede protiv Srbije i Islanda, Hrvatska nije imala šanse protiv Švedske, a porazom 35:31, domaćini bi mogli požaliti u sljedećoj fazi natjecanja. Bjelorusija ne prenosi nijedan bod u završnicu, budući da su pobijedili jedino Austriju koja je spakirala kofere, što Hrvatsku stavlja u ulogu favorita u međusobnom susretu - javlja Slobodna Dalmacija.

Dvije momčadi susrele su se tri puta na europskim prvenstvima, s time da Hrvatska nije imala većih problema s Bjelorusijom, a pobjeda s najmanje golova upisana je prije dvije godine u preliminarnoj rundi (27:21).

HRVATSKA – BJELORUSIJA 25:23 (15:12)
Zagreb – Arena. Gledatelja 11.000.
Suci: Nikolaj Volodkov i Jevgenij Zotin (oba Rusija).
HRVATSKA: Stevanović, Pešić, Mihić, Marić, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindić.
BJELORUSIJA: Matskevich, Saldatsenka, Kulesh, Babichev, Shylovich, Pukhouski, Rutenka, Karvatski, Yurynok, Baranau, Padshyvalau, Karalek, Tsitou, Bokhan, Harbuz, Gayduchenko.

IZ MINUTE U MINUTU

60 - petnaest sekundi prije kraja imali smo loptu, Cindrić je dobro čuvao, a onda pronašao Kopljara koji je zakucao za pobjedu 25:23

60 - nakon pauze krenuli su Bjelorusi po izjednačenje, ali je Karvatski pogriješio, zabio se u našu obranu i suđeno mu je probijanje protiv Muse

60 - krenuli su Bjelorusi u napad, naša obrana 5-1 je malo spriječilo protok lopte, Padshyvalau se zabio u našu obranu, ali su pozvali time-out prije početka akcije

59 - kakva drama, napadali smo potpuno beizdejno, sa dva pivota, bez vratara, došli u opasnost da izgubimo loptu zbog pasivnog napada, ali je Cindrić "na mišiće" se probio na šest metara i zabio za 24:23

58 - time out naših, čuje se poklič s klupe igrača "pokazat ćemo ja**, igramo do kraja"

58 - Kulesh je pogodio za poravnanje, 23:23, ulazimo u dramatičnu završnicu

57 - ponovno nas je Bjelorusija razvukla i odličan uskoks s krila je imao, ali je Stevanović obranio, no lopta je ostala Bjelorusima

57 - duga akcija naših i na kraju je Cindrić pucao preko gola

56 - Yurynok nas odvodi u dramatičnu završnicu, pogađa za 23:22

54 - vraćaju se Bjelorusi, Yurynok nam je smanjio na 23:21

54 - Mamić je blokiran iz prostora šesterca, Saldatsenka je obranio udarac Horvata, ali je Štrlek pokupio loptu i zabio za 23:20

53 - Kulesh je izborio sedmerac, Poukhovski siguran u realizaciji, 22:20

52 - Kopljar je pogodio, publika osjeća da je ovo prijelono razdoblje, vodimo 22:19

51 - Yurynok je izborio novi sedmerac, Poukhovski je pogodio za 21:19

50 - Mamić je ostao sam na crti, pucao od poda i pogodio gredu

49 - Karalek nam radi probleme, opet je zabio s crte, 21:18

49 - Cindrić je uzvratio golom, odveo je Hrvatsku u mirne vode ponovno na četiri razlike,21:17

48 - Shylovich je dobio crveni karton, izravni zbog brutalnog starta na Cindriću,udarac laktom u glavu je bio kranje nesportski

46 - Mamić pogotkom donosi mir u nastavku igre, opet smo na tri pogotka prednosti

45 - Kulesh je zabio, odličan gol za novo približavanje na dva razlike, 19:17

44 - odličan je posao napravio Karalek, otvorio je Shylovicha za smanjenje rezultata na 19:16

43 - odlično je reagirao Horvat, još jedan gol s igračem više, 19:15

42 - Poukhovski preuzima odgovornost, pogađa za novo smanjenje vodstva, 18:15

41 - konačno gol i sa krila, Horvat je dobro iskoristio igrača više, 18:14

41 - novo isključenje Bjelorusa, Babichev ide vani

40 - Poukhovski očito više ne može, još je jednuloptu prodao

39 - Mamić je iskoristio dodavanje Karačića i pogodio, držimo ritam rezultata, 17:14

38 - srećom nije ni Pukhouski koncentriran, predao nam je ovu loptu, ali nema rezultatskog odvajanja

37 - obranio je Saldatsenka šut Mandaliniću, opet mala kriza

37 - Pukhouski je siguran, Bjelorusija smanjuje na 16:14

36 - Štrlek je skrivio sedmerac na Shylovichu

36 - Saldatsenka je pročitao šut Stepančića

35 - Stevanović je obranio, treba nam dobar vratar

34 - Stepančić nastavlja svoj ritam, pokazao da je najjednostavnija akcija i najučinkovitija, 16:13

33 - Karalek nam je odmah iz polukontre zabio, eto Bjelorusa na dva razlike 15:13

33 - skoro smo dvije minute bili u posjedu lopte bez pravog protoka lopte i na kraju ostali bez lopte

31 -  pogreška Bjelorusa u prvom napadu, dobra prilika da se vratimo na četiri razlike

31 - počelo je drugo poluvrijeme

30 - Stevanović je obranio sedmerac Harbuzu, Cindrić je pokušao s centra, ali je Saldatsenka bio spreman, na poluvrijeme idemo s prednosti od tri pogotka - 15:12

30 - prvi sedmerac za Bjeloruse, sedam sekundi prije kraja poluvremena

30 - Stepančić ne popušta, novi pogodak našeg bombardera za 15:12

29 - brzi centar Bjelorusa, ponovno su nam prodali ovaj štos i Kulesh je smanjio na 14:12

29 - Marino Marić, evo i njegovog prvog pogotka, 14:11

28 - kriza naših, Cindrić nije uspio, ali su zato Bjelorusi preko Karvatskija stigli do 13:11

28 - kažnjava nas Yurynok, postigli su dva golova s igračem više, vodimo 13:10

28 - igramo s igračem manje, prvi minut se sačuvala lopta i Červar je pozvao time-out

27 - smanjili su Bjelorusi preko koji je ostao sam na 13:9

27 - prvo isključenje naših, Mamić ide vani zbog povlačenja Karaleka

26 - pokušao je Mamić, činilo se da je bio blok, ali su suci dali loptu Bjelorusma

25 - dugo su Bjelorusi tražili prolaz, na kraju je Stevanović obranio tešku loptu

25 - time out Bjelorusa

25 - Stepančić šalje još jednu bombu iza leđa Saldatsenka, prvi put vodimo pet razlike 13:8

23 - uzvraća Horvat, proigravanje Stepančića i ponovno vodio s četiri razlike 12:8

22 - jeftino smo primili gol s igračem više, olako je priliku dobio Padshyvalau i pogodio

16 - umjesto Pešića na gol ide Stevanović

16 - prebrojali su nas Bjelorusi, imao je Yurynok odličan kut i probio je Pešića za 7:6

14 - Cindrić igra odlično, njegova kvaliteta donosi razliku, imamo 7:5

13 - kaznio nas je Pukhouski, sa zemlje, iskoristio je slabiji blok neobranjivo za 6:5

12 - pogađa Cindrić, odlično je prošao kroz obranu Bjelorusa, 6:4

11 - nismo iskoristili početni nalet Karalek je smanjio na 5:4

11 - zaigrao se Čupić s pucanjem sedmerca, pokušao je lob, ali je Saldatsenka bio spreman

9 - Pukhouski nije pravi, sada ga je Musa blokirao

8 - Bjelorus kompletni, nismo zabili niti jedan pogodak s igračem više

8  - Pešić je spreman na iznenađenje Shylovicha

7 - Yurynok nam je smanjio vodstvo na 5:3

7 - imamo igrača više, sada samo mirno treba krenuti u realizaciju, no ništa od svega

6 - Evo nam i Pešića, obrana, to nam treba u ovakvom susretu

6 - Musa pogaša fantastično, otvorio je igru na crti Bjelorusa, vodimo 5:2

5- brzi centar Bjelorusa, 4-2., Karalek nam je zabio, dobro su nam prodali ovu akciju

5 - odlično smo se obranili, brza kontra naših, Štrlek je zabio za 4:1

3 - Opet Musa, baš ga je krenulo i to je dobro 2:1

3 - Kulesh je pogodio pored Pešića, smanjio je vodstvo naših 2:1

2 - Musa je povećao na 2:0, dobar ulazak našeg pivota

1 - otvorio je Stepančić, prvo šutom, ali i obranom Saldatsenke, ali u nastavku je stigao do pogotka, vodimo 1:0