Donosimo propozicije natjecanja najmlađi kadeta Zadarske županije

Piše Ivica Gjergja
20. siječnja 2018. - 16:30
kosarka

Na sastanku klubova najmlađih kadeta županijske lige 2017/18. godine doneseni su zaključci kojih se klubovi moraju pridržavati. Tako je odlučeno da se igra po jednostrukom bod sistemom u dvije grupe. Nakon završetka lige igra se završnica na način da prvak grupe B ide direktno na 6 mjesto grupe A, 6 grupe A igra jednu utakmicu sa 3 grupe B - pobjednik ide na 7 mjesto grupe A, 7. grupe A igra jednu utakmicu sa 2 grupe B - pobjednik ide na 8 mjesto grupe A. Grupa A razigrava po sistemu „final eight" i daje poredak 1-8 mjesta. Grupa B razigrava za poredak 9 -14 mjesta. Klubovi su već dobili ždrijebom brojeve.

Donosimo propozicije:

Pravo nastupa imaju: Dječaci rođeni 2005. i mlađi - Djevojčice rođene 2004. i mlađe . Utakmice se igraju 4 x 7 min čiste igre. Odmor između četvrtina 1 min, a na poluvremenu 3 min. Dopušteno po 1 TIME OUT u svakoj četvrtini (nema prenošenja), u trajanju od 45 sek. Igra se sustav pasarela u prve dvije četvrtine izrotirati 2 x (5+1), a u ostale dvije četvrtine petorke po izboru trenera. U slučaju ozlijede ili manjka igrača (u prve dvije četvrtine), onda protivnički trener bira igrača iz prošle petorke. U slučaju neodlučenog rezultata igra se produžetak od 3 min. Slobodna bacanja 50 cm bliže. Zabranjeno igranje zone i svih vrsta zoniranja - kažnjava se opomenom , a zatim slijedi tehnička pogreška treneru. Dopušten nastup 14 igrača i više, koji moraju biti prijavljeni na popisu igrača (RP 24), ovjeren od liječnika i kluba, koji klubovi moraju donijeti u Savez na ovjeru najkasnije do 30.siječnja 2018. godine. Bonus - 4 osobne pogreške. Igra se loptom br.6. * Godišta igrača i igračica dokazati iskaznicom HKS-a, osobnom kartom, putovnicom ili učeničkom knjižicom. U slučaju da ekipa igra utakmicu sa igračem koji je stariji od propisanog godišta, istu utakmicu gubi sa 20 : 0, a u ponovljenom slučaju bit će izbačena iz lige. Sve utakmice će se igrati u istom danu po kalendaru natjecanja u SC „Višnjik" ili po dogovoru u drugim dvoranama (mjestima). *