SportUTAKMICA NA JEDNU LOPTU

Zadar poražen u Laktašima

29. siječnja 2018. - 21:18
27067867_10155530806421225_2649118477443314620_n

Dvorana "Laktaši". Gledatelja: 900. Igokea – Zadar 94:92 ( 18:24 , 29:21, 19:26, 28:21).

Suci: Belošević ( Srbija), Koljenšić ( Crna Gora) i Špendl ( Slovenija).

IGOKEA: Ponjavić , Arti (18), Gajić , Reinhardt (16), Glogovac, Nikolić , Jevtović (18), Radivojević (11), Ljubičić (2), Šibalić (16),Rikić (11), Preston (2).

ZADAR: Knowles(18), Bašić ( 6), Vladović (13), Ivanov (2), Kraljević(4), Jelenković , Krajina (13), Vuković ( 19), brzoja(6), Špralja , Božić ( 12).

- Samo više koncentracije, moglo se čuti od Aramisa Naglića koji je te riječi uporno ponavljao svojim igračima jer su u završnici dvoboja u Laktašima bili na domak pobjede. Ali, upravo manjak mirnoće stajao ih je poraza od Igokee, odnosno u zadnjih šesnaest sekunda promašili su tri trice, najprije Mislav Brzoja, potom Preston Knowles dvije!

Što je još zanimljivije domaćini u tom razdoblju samo jednom takli loptu i napravili prekršaj u napadu... Zato ih je ruka slušala ranije, odnosno, nakon niza  rezultatskih preokreta, Lovre Bašić je tri minute prije kraja donio poravnanje na 90:90 i onda je uslijedilo zadarsko zatišje ako isključimo dva slobodna bacanja Jakova Vladovića. Šteta, jer se kroz utakmicu moglo vidjeti i dobrih "rola", imalo se i vodstvo 71:63, osobito dojmljivo odigrao je Domagoj Vuković, koji je tricama iznenadio suparničku obranu, sipao ih je kao iz rukava.

Nadalje, Luka Božić, je uz 12 poena nanizao isto toliko skokova, dok Naglića može veseliti i povratak Vladovića, ali ne i Špraljino vrijeme provedeno u igri. Ono, što se u početku pokazalo slabim jest previše slobodnog prostora u reketu, pa se proslavio Robert Rikić, u kasnijim minutama i Nikola Jevtović.

Zaključno, ključni čovjek u momčadi pobjednika bio je Danilo Šibalić koji je pogodio četiri trice baš kad je bilo najpotrebnije.

26. travanj 2024 23:32