SportODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE U ATLETICI ZA MLAĐE KADETE

Dva odličja Zadraninu Domagoju Brodaru!

20. veljače 2018. - 17:50
atletika

U Rijeci je održano pojedinačno dvoransko prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe kadete i kadetkinje, na kojem je nastupilo 264 mladih atletičara i atletičarki iz 26 klubova. Tamo je nastupilo i 13 članova Atletskog športskog kluba Zadar. Oni su pod vodstvom trenera Predraga i Tomislava Saratlije, Ivice Šola i Katarine Gašparović postigli zapažene rezultate, osvojivši jednu srebrenu i jednu brončanu medalju.

U skoku uvis Domagoj Brodar osvojio je drugo mjesto i postao vicešampion Hrvatske preskočivši letvicu na visini 146 cm što je njegov novi osobni rekord. Domagoj je nastupio i u skoku udalj te rezultatom 4.97 m osvojio treće mjesto i brončanu medalju.

Na 60 m nastupilo je i četvero limača. Marino Hrboka je osvojio 23. mjesto (9.34 sekunde), Lukas Milanja je bio 24.  9,40 sekundi ), Jakov Pijaca je osvojio 30 mjesto (9,76 sekundi), a Emilio Pucar 33 mjesto ( 9.90 sekundi ). Na 60 m Hana Tudor je u konkurenciji 62 trkačice osvojila 6 mjesto s 8,50 sekundi. Ivana Srzentić je osvojila 21 mjesto s 8,84 sekunde.

Nastupile su i tri limačice. Iva Grbić je bila 43. sa 9,34 sekunde, Mare Mijolović je osvojila 57. mjesto (9,85 sekundi ), a Leona Meter 60 mjesto s rezultatom 10,05 sekundi. U skoku udalj u konkurenciji 64 skakačice limačica Katarina Madžar je osvojila 34 mjesto skočivši do 4,12 m, a Monika Mičić je bila 59. s rezultatom 3.05 m. U skoku uvis Ana Smokrović je osvojila 9 mjesto s 139 cm što je njen novi osobni rekord.

- Naš Domagoj se iskazao, stvarno je dečko dao sve od sebi i evo uspio postati viceprvak Hrvatske i osvojiti treće mjesto u skoku u dalj. Rekao bi „dva skoka“ i evo dvije medalje, našalio se zadovoljni trener Ivica Šola.

26. travanj 2024 17:45