SportFOTO: TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG 16. KOLO

Zadar – Igralište Stanovi.

Gledatelja: 250

Sutkinja: Jelena Pejković (Split) 7.

Pomoćnici: Matej Pavić i Ante Pavlinović (Split).

Strijelci: 1:0 Čubrilo (5), 2:0 Torbarina (35), 3:0 Župan (41), 4:0 Čubrilo (71).

ZADAR: K. Jurjević (7), Pranić (7), Sarić (7) (d 80. Handžić), Tokić (7), Torbarina (7,5), Župan (7,5), Anić (7), Jerbić (7), Čubrilo (7,5), Jurić (7,5), Petković (7) (od 66 J. Jurjević). Trener: Vjeran Simunić 7.

PRIMORAC (S): Šolić (5), Barić (5), Župan (6), Kovačević (5.5), Bagarić (5),  Boban (6), Jureškin (5), Prančević (5), Domazet – (od 41. Spajić(5,5), Ćerdić (5), Grković (6) od 78. Goreta-). Trener: Teo bilonić (%,5).

Najbolji igrač: Branko Čubrilo (Zadar).

Za današnju utakmicu može se reći - Bravo dečki. "Lavovi" trenera Vjerana Simunića  odigrali su izvrsnu utakmicu, postigli četiri zgoditka i unijeli nadu u bolje nogometno Zadra već danas. Na samom otvaranju susreta, iako je bilo teško kontrolirati loptu radi jake bure, stvorene su dvije poluprigode domaćih , a nakon toga Čubrilo zabija u petoj minuti na način da je Župan majstorski izveo korner sa lijeve strane, naciljao glavu Čubrila, a ovaj se naklonio i to je 1.0.

Nakon zgoditka pojačava se "gas" domaćih pa su Petković, Jurić i Aioć sve uradili no zamalo je bila tri puta brža obrana gosta. U 35. minuti ubacili su Zadrani u kazneni prostor jednu loptu. Vratar Šolić i Barać su "razmišljali" tko je prvi do nje no Torbarina je bio brži i zabio za 2:0. Treći gol je djelo velemajstora Dragana Župana, krajičkom oka vidio je da je vratar Šolić izaša pogodio je gol lobom sa gotovo 30 metara i to je visokih 3:0.

Četvrti gol je djelo Jurića i Čubrila, Jurić je nabacio iz kornera, najspretniji je bio Čubrilo naklonio se glavom i to je visokih 4:0. Za ispraćaj uz aplauz promrzle publike Jurić je gađao prečku u 86 minuti. Prema viđenom - Zadar ide prema onome što je najavio iz susreta u susret pobjedama, a borba  za visoku poziciju je počela pozitivno.

25. travanj 2024 14:04