ZADAR – Dvorana 2 Krešimir Ćosić. Suci: Jovović, Marunica, Vovk.

JAZINE ARBANASI – ALKAR 93:86 (22:24, 18:22, 29:13, 24:27)

JAZINE ARBANASI: Sarajlija (23), Barry (43), Gulam, Atelj, Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić (11), Šango (6), Fodor (5), Lisica, Petani (5).

ALKAR: Jurela, Bašić, Modrić, Šimunović, Bilandžić (17), Booth (8), Graf (25), Vuko (3), Proleta (7), Svalina (18), Krajina (8), Žuljević.

Sabrati sve rezultatske preokrete na utakmici dva kluba koja traže luku spasa u HT Premijer ligi, nije nimalo lagan zadatak, ono što će svakom odmah upasti u oko jest učinak Remija Barryja. Amerikanac se skoro pa sam pobrinuo da Sinjani s Višnjika otiđu poraženi.

Jazine Arbanasi su zahvaljujući njemu došli do iznimno važne pobjede, pa će trener Luka Bujas zasigurno u mirnijem ozračju pripremati dvoboje koji slijede.

Inače, nešto bolje otvaranje zadarske momčadi nije trajalo predugo, gosti su tricama okrenuli priču (26:37) u svoju korist. I poluvrijeme su dočekali s vodstvom 46:40! Onda je došlo novo doba Barryja, kojem su zdušno pomagali Mirza Sarajlija i Marin Zrnić, vrijedili su i poeni i Franka Šanga te Gorana Fodora. Prednost Jazina u 32. minuti otišla je do 74:59. Svi su mislili kako je kraj, ali Sinanji potpomognuti Maliganima s tribina, te tricama Dejuana Grafa i Ivana Svaline, pola minute prije kraja stigli na zaostatak od tri poena. Dalje nije išlo!

19. travanj 2024 21:40