Preokretom protiv Vala ušli u viši rang natjecanja!

Piše Darko Rapić/PSD
19. svibnja 2018. - 23:25
bbimagehandler.ashx

Nogometaši Zadra novi su drugoligaši, preokretom protiv Vala stigli su do tri boda koja su ih neovisno o drugim rezultatima gurnuli u viši rang.

No, gosti nisu imali ugodan početak, prvotni plan pokvario je Cikojević koji u 20. minuti zabija za vodstvo Vala.

Tri minute kasnije nepromišljeni Pezo zbog udaranja laktom dobiva crveni karton, a igrača više Zadar koristi tek u 79. minuti kada Petković zabija za 1:1. Taj pogodak ipak nije bio dovoljan Zadru jer je Split vodio, pa su sve snage bile usmjerene na pobjedonosan pogodak.

Do njega su stigli u dramatičnoj završnici – sudac Tomašević opravdano je dosudio kazneni udarac u 89. minuti, zbog prigovora je isključen kapetan domaćih Grubić, a Petković drugim pogotkom lansira Zadar u drugu ligu.

Val – Zadar 1:2 (1:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar; Suci: Emil Tomašević (Ploče), Neven Gulin (Šibenik), Branimir Nimac (Benkovac)

Strijelci: 1:0 Cikojević 20', 1:1 Petković 79', 1:2 Petković 89' (11m)

Isključeni igrači: 23' Mislav Pezo (Val), 89' Slavko Grubić (Val), 90' Mario Jurjević (Zadar)

Igrač utakmice: Vinko Petković (Zadar)

Val: Slavica, Sunara (71. Kuliš), Melvan, Perković (81. Lukas), Kustura, Grubić, Udovičić, Cikojević, Barišić, Pezo, Dadić. Trener: Ante Terze

Zadar: Pinčić, Repić, Pranić, Tokić, Torbarina (72. Rončević), Župan, Jerbić, Čubrilo, Jurić, Jurjević (46. Smokrović), Petković (90+4 Sarić). Trener: Dragan Blatnjak

20. travanj 2024 06:14